Wyświetl Pojedyńczy Post
  #5874  
Nieprzeczytane 25-10-2017, 05:33
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie hmmm

Im więcej czytam tym bardziej jestem głupia. - pantha rei - więc po co zgłębiać aktualną wiedzę jeśli następne pokolenia udowodnią, że nasza wiedza jest prymitywna - do dupy? Jesteśmy głupi bo nasze ograniczone móżdżki nie są w stanie pojąć sensu istnienia , z kosmosem na czele. Z całą pewnością jest coś więcej niż obecnie wiemy i usiłujemy udowodnić. Jedni nazywają to Bogiem a inni inaczej. Ateizm to moim zdaniem wiara w boga bez personelu naziemnego, który i mnie się nie podoba. Za sto lat ludzie będą mądrzejsi. Już teraz wiadomo, że .... nic nie wiadomo... Jeszcze nie czas aby coś rozumieć. Ja żałuję, że nie urodziłam się dwieście lat później ... Wiele mnie ominęło ale pocieszam się, że gdybym urodziła się w średniowieczu to jeszcze więcej by mnie ominęło. Tylko jedno jest pewne - pantha rei - i śmierć ale co się wiąże z tym stanem nie do końca wiadomo bo już teraz fizyka kwantowa ujawnia nowe możliwości a za kilkadziesiąt lat może okazać się, że świat zupełnie inaczej funkcjonuje niż dzisiaj nam się wydaje.
Odpowiedź z Cytowaniem