Wyświetl Pojedyńczy Post
  #4182  
Nieprzeczytane 17-07-2014, 01:39
JPaul JPaul jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2013
Miasto: france
Posty: 956
Domyślnie

Bonsoir à tous,

A propos ten film " chercher l'idole" . W ten film jest jedna sekwencja gdze w Olympia spiewa Hector et les mediators. Ten spiewak jest oryginalny, marginalny, przesuniety, ale to jest specialnie. Nie czeba paczyc tak w bazu ale to jest ( jak to sie mowi po francusku na 2,3ème degré
(2 albo 3 stopien) !. Nawet tutaj on spiewa piosenki ktora byla tylko na ten film. Ta piosenka byl robiony przed Charles Aznavour, bo tak byl kontract. Ale to byl styl od Hector.
Mowie tego bo, teraz znalem ten Hektor, bo byl u mnie w bretanii, rok temu na "aperitif". On zna jednego kolegi ktory ja znam wiecej od 50 lat ( patrick Lasner - ktory ja dalem link Youtube tutaj ). I teraz ten Hektor kupil jeden dom o kolo 30 km od gdzie mieszkamy , i jest jeszcze dosyc przesuniety z humor ) ...
Uwaga, uwaga to jest special : !!!https://www.youtube.com/watch?v=fhTWCVY_sQ8
No nie mowilem, ze to jest special ?

cos innego od Hektor : Je vous déteste.
....sam styl

To byl pierwsze rockeur francuski ktory mial dluge wlosy,i w ten czas to nie byla jeszcze moda ! i zawsze byl tak ubrane i mial przewisko : Le Chopin du twist

On organizowal jedna priwatna "zaproszenia" w 2010 na okazjii Jubileusz 50 lat rock francuski w sala "Le ptit journal Montparnasse" gdze byli tylko stary spiewaki francuski rock n'roll. Nie byl J.Hallyday, Eddy Mitchell albo takie .
Tam byl wieksze stary pasjonat ( dobre albo mnie dobre ktory spiewali w ten czasu...) Jak : Ronnie Bird, Michel Jonasz, Vic Laurens, Alain Chamfort, Moustique, Hector, Mik Shanonn, Francky Jordan, Herbert Leonard, Long Chris etc...
mozna zobaczyc troche tutaj : https://www.youtube.com/watch?v=sybtAT5JieQ
To byl moja anekdot

Vendomusikolog ma racja ( raison) byli wten czas tez dobre interpret, muzyk, kompozitor rock francuski jak Ronie Bird . Jean wiecej specjalist muzyscne jak ja. JPaul tylko gra na grzebien-mirliton

...

PS ale w polce byl wiecej dobre spiewaki w stylu rock n'roll i lubie sluchac te piosenki i muzika, ktory znalem troche ale dowiedzalem i pamietalem na link ktory dal Nora. Czeba Kontinuowac !!!Merci
Odpowiedź z Cytowaniem