Wyświetl Pojedyńczy Post
  #38  
Nieprzeczytane 06-01-2018, 01:42
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

ku pamięci, suche fakty z tego wątku

2009


Cytat:
Tak los zechciał, że w ciągu roku przebywałam krótko bo krótko ( po 3 dni) ale dwukrotnie w szpitalu. Pomoc diagnostyczna bez zarzutu ale reszta, to nędza jakiej nigdy nie było w minionych latach. Elita rządząca i inni wybrańcy narodu zapewniają sobie godne warunki leczenia, ale ogół społeczeństwa nie ma na co liczyć. Kto doprowadził do takiego stanu? Po prostu zgroza. Takiego ustroju pragnęliśmy? O to walczyła Solidarność? O cześć wam panowie magnaci, hrabiowie i prałaci, za naszą okrutną niedolę.


2015

Cytat:
Minęło tyle lat ! Medycyna ponoć idzie z postępem,
a my daleko za ....już nie wiem kim.
O,cześć wam panowie magnaci za naszą okrutną niedolę,
za bezradność,za przepychanki od przychodni do szpitala i na odwrót,a znikąd pomocy
Że też kraść nie umiałyśmy Wando,
trzeba nam było ukraść ten pierwszy milion, bo przecież tylko za pieniądze można się podleczyć lub wyleczyć.
A teraz dramat za dramatem

Cytat:
Starszy człowiek,nie mając wcześniej sprawy z lekarzem ''załatwionej'' nie ma co liczyć na przebadanie w szpitalu,więc jest odsyłany to tu,to tam
To jest sytuacja rozpaczliwa,bo skąd brać pieniądze na wizyty,nieoficjalne łapówki.
Gdzie ci ludzie mając kilka tysięcy dochodu mają sumienie odsyłać emeryta z rentą-760 zł.?!
Mamona jest ich bogiem.
To ,że się pożalimy między sobą,niczego nie zmieni, trzeba by zjednoczenia i marszów jak ten wczorajszy,Cóż,gdy sił brakuje nawet na wyjście z domu
Zdrowi nie staną w obronie chorych, każda grupa społeczna stara się ugrać dla siebie tyle ile się da. Jest duża grupa emerytów zasłużonych ,z b.wysokimi emeryturami,którzy mogą pozwolić sobie na leczenie prywatne. Wszędzie są przepaści ekonomiczne,
w Polsce dodatkowo, ogromne rozbieżności w wysokości świadczeń emerytalnych.

Chorzy,ubodzy emeryci,są przegrani.

rok 2008 wątek 'Polacy nie chcą prywatnych szpitali

Cytat:
Wszyscy zaczym dojdą do władzy obiecują nam sprawiedliwość, że każdy ma jednakie prawo leczyć sie itd....itp...
Ale jak już tą władze zdobędą to robią swoje.
Ostatnio nawet badanie TSH musiałam robić prywatnie bo moja p. doktór powiedziała, że nie może mi dać skierowania do labolatorium. Choruje i leczę się na tarczyce już ponad 10 lat i dawniej takie badanie musiałam robić co kawartał na koszt ZOZ-u. Teraz nawet jednego w roku nie może lekarz zlecić.
Nie chodzi mi już o te pieniądze ale o sam fakt.

Cytat:
Jeśli dostanę podwyżke emerytury do wysokości poselskiej pensji, to zgodzę się na prywatyzację służby zdrowia. Dopóki jednak moja emerytura nie wzrośnie, niech się Ewa Kopacz kopnie w mózg ze swoją koncepcją tzw.komercjalizacji.
Toż to kolejna próba oszwabienia społeczeństwa na rzecz pogrobowców "właścicieli PRL-u" zwanych dziś eufemistycznie liberałami. A niepoprawni politycznie nazywają takich poprostu złodziejami.


I stanowisko ''ukochanych''- cisza ma być. I była...

https://wiadomosci.wp.pl/donald-tusk...1652053254785a

konca nie widać, z tym, że lekarze teraz to krezusi
za kwadrans u ortpedy zapłaciłam 200.
za mną chyba 20 osób.

ps w mojej przychodni do lekarza rodzinnego idzie się z marszu.
skierowanie do szpitala dostałam od ręki.Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej.

Ostatnio edytowane przez Lila : 06-01-2018 o 01:50.
Odpowiedź z Cytowaniem