Wyświetl Pojedyńczy Post
  #39  
Nieprzeczytane 10-01-2018, 18:38
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Jak czytam te narzekania i opowieści historyczne to się zastanawiam nad pandemią demencji w Polsce i pleceniem trzy po trzy na temat ochrony zdrowia i rządzących.
Wankabor napisał jasno większość wybrała PiS głosując na niego i na jego program. Odsyłam do programu PiS i jego satelitów.Wiedziały gały na co głosowały a teraz narzekają.
Priorytetem PiS nie była służba zdrowia.

Lila zaczęła od historii ku pamięci ja się też cofnę się do początku XX wieku Prusy wschodnie dane statystyczne dostępne w Instytucie Planka w Berlinie.Poznańskie przeżywalność do 30 roku życia 30% populacji 70 umiera.Dlatego Bismarck wprowadził emerytury. PRL wymyśliła sobie niskie płace służby zdrowia reszta do kieszeni fartucha.Płaca tokarz wyższa od lekarza.

Wszystkie Rządy dużo gadały ale mało w tej sprawie robiły.Dobrze że Religa wycenił procedury medyczne ale nie pokrywało się to z dostępnymi środkami finansowymi.Czy uważacie że za wiedzę jak wymienić uszczelkę bierze 100,00 zł a za wiedzę o systemie kostnym u lekarza musiałam zapłacić 200.)) zł to idźcie do hydraulika będzie mieli tanio.
Dla czego nie kształciliście dzieci w zawodzie lekarz ,bo były mało zdolne i nie stać was było po 6 latach nauki utrzymywać dziecko dalej bo musiało robić specjalizację.? Jak ja wiem to minister zdrowia o tym nie wie .Może nie wiedzieć jak się gówniarza na ministra awansuje.

Mimo beznadziejnego zarządzania i braku chęci poprawienia sytuacji bo wymaga ten system większych nakładów a brak środków bo kupują partie wyborców przez populistyczne akcje związane z praniem mózgu. Wydłużyło się życie naszego społeczeństwa od 1989 o 12 lat ,poprawiono diagnostykę wiemy wcześniej o dolegliwościach i poprzez farmakologię możemy ludziom pomóc. Diagnostyka to nowoczesne wyposażenie które kupujemy za granicą płascąc za nie dewizami.Nowoczesne wyposażenie sal operacyjnych i sal gdzie przebiega rehabilitacja.

PKB % nic nie mówi bo PKB Polski a USA czy Szwajcarii to inne rzędy wielkości .Grupa ekspertów .Nowoczesna tym tematem się zajmowała co można zrobić by poprawić system opieki nie podnosząc znacznie podatków.? Tak jak jest to w Niemczech czy Czechach wprowadzić częściowa odpłatność u lekarzy pierwszego kontaktu by wspomóc system który jest w stanie przedagonalnym.
Odpowiedź z Cytowaniem