Wyświetl Pojedyńczy Post
  #14  
Nieprzeczytane 11-12-2006, 16:01
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Komentarz do art. – polscy seniorzy nie chcą internetu i komórek –

Zaraz na wstępie lektury, tego co napisała pani Joanna Gacka, opanowały mnie wątpliwości czy był
on pisany z troską czy z satysfakcją.
Stanowczo sprzeciwiam się zaliczaniu do seniorów tylko osób w wieku 55-64 lata.
To jest powielanie obiegowych opinii o ludziach starszych. Łagodzi całą sprawę charakter artykułu,
który jest ,bezkrytycznym, omówieniem określonych badań.
Zarówno w artykule jak i w komentarzach brak mi, refleksji czy analizy,
przyczyn, tak małego udziału seniorów w korzystaniu z internetu i komórek.
Osoby na tzw. zasłużonym odpoczynku – seniorzy – są wprost przeładowani wiedzą i
doświadczeniem nabytym przez lata aktywności zawodowej. Trudno jest więc pogodzić się z tym że
ta wiedza nie wystarcza, że trzeba przyswoić sobie - i to wiele – słów, znaków, symboli i całych pojęć. To wzbudza niepokój a następnie niewiarę, że - ja też potrafię – a często obawę ośmieszenia się
przed otoczeniem.
Tymczasem to właśnie otoczenie może znakomicie pomóc seniorom. Każdemu, kto zaczyna
swą przygodę z komputerem a potem z internetem, niezwykle cenna jest, każda wskazówka czy
podpowiedź. Wczytując się w wypowiedzi wielu użytkowników senior cafe, widzę manifestowaną
wręcz, ogromną chęć pomagania, każdemu kto chce i potrzebuje tej pomocy.
Może administrator lub moderator nadał by formę i ramy organizacyjne, wzajemnej pomocy
użytkowników i gości senior cafe.
Oby to tylko nie było tak jak zdarzyło się mnie. Kiedy napisałem swoje pierwsze wystąpienie na
forum senior cafe / teraz wiem że to był post / nie wiedziałem jak i gdzie mogę je wysłać. Zwróciłem
się więc do administratora z prośbą o poinstruowanie mnie. Dostałem szybką odpowiedź abym podał
link do tematu. I co taka pomoc jest warta skoro ja nie wiedziałem co to jest link ?
Pozdrawiam a szczególnie wszystkich cierpliwych.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
Odpowiedź z Cytowaniem