Wyświetl Pojedyńczy Post
  #10  
Nieprzeczytane 09-02-2012, 12:44
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

My seniorzy, w czasach komuny nauczyliśmy się korzystać z niewielkich wyborów wszystkiego co mieliśmy do dyspozycji,
Mam jeszcze zeszyt z przepisami jako młoda mężatka na dorobku, /nikt mi niczego nigdy nie dał/, spłacająca raty, pożyczki w kasie zap-oszcz., gdzie z niczego, wyczarowywało się bardzo smaczne potrawy, na flaszeczkę składaliśmy się, a prywatki były całkowicie składkowe,... i było fajnie,

Wszystkie wydatki zawsze zapisywałam, chociaż miałam w swoim życiu bardzo bogaty okres prosperity, i mogłam bezkarnie wydawać spore pieniądze, chociaż ciężko zapracowane we własnej firmie,
Zawsze, do dzisiaj zapisywałam i zapisuję swoje wydatki,
wiem na czym stoję, ile wydaję, zawsze staram się odłożyć chociaż niewielką kwotę.
Korzystam z konta, gdzie po zapłaceniu regularnych opłat resztę kieruję na konto oszczędnościowe., które procentuje,
Korzystam z karty kredytowej, /nie mam płatniczej/, gdzie bank bezprocentowo kredytuje mi przez 56 dni wydatki,
Po otrzymaniu wyciągu spłacam wszystko odrazu, czym unikam bankowych procentów,
Staram się kupować w sklepach gdzie jest towar dobry, ale tańszy , jakość odgrywa tu ważna rolę, bo wolę mniej a dobre,, ale niczego nie zmarnuję, a w jedzeniu dobrych jakościowo wyrobów zaoszczędzę na lekach, bo nie choruję na popularne choroby, kiedy nie jem tzw, śmieci.

Drobnymi nawet oszczędnościami, zbieram na wyjazdy, przyjemności, mam zawsze na tzw, czarną godzinę.
Kto nie uszanuje grosza,... nie będzie miał złotówki, z której składają się miliony.

Ale trzeba pamiętać, żeby oszczędzania nie mylić z chytrością.
i nie papaść w skrajności.
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem