Wyświetl Pojedyńczy Post
  #12  
Nieprzeczytane 06-02-2014, 17:28
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Maria_61
Juz nie moge sobie z tym poradzić, czy mozecie mi polecic jakies srodki bez recepty?

Może pomóc sobie ziołami np dziurawiec lecz pijąc go nie można bywać na słońcu bo na skórze powstają nieodwracalne plamy więc można go pić w m-c jesiennozimowych.

Gdy nie radzisz sobie to tylko lekarz ustali co brać i jaką dawkę leku a poza tym bierze się takie leki pod kontrolą lekarza.
Leki takie działają na neuroprzekaźniki.

Lecząc się z przeziębienia gdy nie radzą środki domowe idzie się do lekarza więc jeśli nie radzisz sobie Mario czy nie lepiej aby zdiagnozował specjalista?

Brak wydzielania dostatecznej np serotoniny która produkowana jest w jelicie cienkim może stwarzać taki stan i tylko podładowanie lekiem może ten brak uzupełnić a tym samym zmienić chemię w organiźmie.

Takie leki coby wyrównać chemię w organiźmie bierze się około 3-m-c do czasem dwóch lat w zależności od stanu organizmu a więc czy warto czekać z decyzją: iść do lekarza specjalisty, psychiatry czy nie?

Specjalizacja jak każda inna a wśród ludzi budzi opory.

Zdiagnozowana depresja jest chorobą lecz są też stany obniżonego nastroju które mijają.
Jeśli obniżony nastrój trwa powyżej trzech m-c to już wymaga diagnozy specjalisty.

Byłam na wykładzie pt Depresja prowadzonym przez psychiatrę stąd o objawach i mechaniźmie tej choroby wiem.
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 06-02-2014 o 17:35.
Odpowiedź z Cytowaniem