Wyświetl Pojedyńczy Post
  #6111  
Nieprzeczytane 21-01-2018, 08:58
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

(cytaty z artykułu o. Ludwika Wiśniewskiego "Oskarżam", Tygodnik Powszechny, 16 stycznia 2018)

- "Wprowadziliśmy w naszą religijność element, który ją rozsadza: wrogość. Jesteśmy nią nie tylko zarażeni, ale przyzwyczailiśmy się do niej: stała się do pewnego stopnia wręcz naszym znakiem rozpoznawczym"
- "Można więc pluć, drwić i deptać ludzi, można bezpodstawnie oskarżać ich o niegodziwości, a nawet zbrodnie, i równocześnie powoływać się na Ewangelię, stroić się w piórka obrońcy chrześcijańskich wartości i Kościoła, odbywać pielgrzymki na Jasną Górę, składać świątobliwie ręce do modlitwy i ukazywać w mediach rozmodloną twarz"
- "Rządzący dziś Polską odwołali się do najbardziej mrocznych zakamarków polskiej duszy. Potrafili ulepić potwora przestraszyć prawie dwie trzecie Polaków, dobrze wiedząc, że może to przynieść wyborcze zwycięstwo"
- "Ale nasz rząd, złożony z ministrów zasiadających w pierwszych ławach warszawskiej katedry na smoleńskich 'miesięcznicach', odrzucił tę propozycję, twierdząc, jeśli dobrze zrozumiałem, że jest ona zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa. Większej hipokryzji nie można sobie wyobrazić"
- "Jeszcze nie tak dawno Polska była szanowanym liderem przemian po upadku komunizmu, a teraz stała się 'chorym człowiekiem Europy'. Nie widzicie tego, posłowie i senatorowie? Wiele najpoważniejszych autorytetów oskarża was o niszczenie Polski, ja natomiast, z wielkim zażenowaniem, ale z całą stanowczością oskarżam was o niszczenie chrześcijaństwa i dlatego proszę, byście zaniechali głoszenia, że jesteście obrońcami Kościoła"
- "To również trzeba powiedzieć pełnym głosem: Radio Maryja, Telewizja Trwam i Nasz Dziennik sączą od lat truciznę, nazywając to ewangelizacją. Ta trucizna jest tym bardziej jadowita, że jej rozprzestrzenianie popiera wielu biskupów. Tylko nieodżałowany abp Józef Życiński miał odwagę publicznie powiedzieć, że te dzieła są dalekie od chrześcijaństwa i wypędzają ludzi z Kościoła. Jestem przekonany, że wielu biskupów podziela stanowisko abp. Życińskiego, ale milczą"
- "Wrogość i nienawiść w religijnym opakowaniu są przecież gorsze niż pogaństwo. Dlaczego tylu ludzi nie rozumie, że to zaraza?"
- "Wielu wierzących oczekuje, że Episkopat w końcu oświadczy, iż miesięcznice nie mają charakteru religijnego i nie może być na nich noszony krzyż; że biskupi wezwą duchownych, aby w tych marszach nie brali udziału. Ja zaś oskarżam Jarosława Kaczyńskiego, organizatorów i uczestników miesięcznic (także tych, którzy w tym wydarzeniu uczestniczą w dobrej wierze) o to, że niszczą autentyczne chrześcijaństwo i Kościół w Polsce"
"Oto na naszych oczach umiera w Polsce chrześcijaństwo. I nie jest to wynik propagandy libertyńskiej, zabiegów kół masońskich czy międzynarodowych spisków. Chrześcijaństwo wykorzeniamy my sami, duchowni i najgorliwsi członkowie Kościoła, własnymi rękami i na własne życzenie"
"Oskarżam was o niszczenie chrześcijaństwa

Cytaty są z artykułu Oskarżam który jest komentowany przez wszystkie media bo o tym co się dzieje w kościele polskim w którym hierarchowie zapomnieli po co jest ludziom religia. W Polsce umiera chrześcijaństwo. Zaskoczyła mnie mnogość postów wybrałem dwa o różnych spojrzeniach na ten problem ale z polskim piekiełkiem ,lepiej samemu przeczytać i wyrobić sobie na ten temat zdanie .

Pycha i chciwość biskupów, obłuda i zakłamanie kleru dres , zyczyny postępującej degrengolady kościoła katolickiego w Polsce - reszta to pochodne tych grzechów kardynalnych

Dlaczego ludzie odchodzą z Koscioła ? Przyczyn jest wiele. Jedną z nich jest to, że wielu księży ostentacyjnie staje po stronie bogatych i wpływowych, prostych ludzi mając za nic. Żeby daleko nie sięgać: nie przypominam sobie aby ojciec Ludwik powiedział cokolwiek w obronie ludzi wyrzucanych na bruk w wyniku dzikiej reprywatyzacji. Za to dobrze sobie przypominam jak ojciec Ludwik stanął po stronie pani Gronkiewicz-Waltz w sporze z profesorem Chazanem. Tak się dzieje w przypadku księży o silnym politycznym temperamencie związanych z jedną opcją polityczną ( chyba nie trzeba tu dodawać z którą jest związany ojciec Ludwik ).
Odpowiedź z Cytowaniem