Wątek: wYJĄTKOWI
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #59  
Nieprzeczytane 03-12-2015, 22:50
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie


Witam -już późno- dzień miałam zalatany-między innymi byłam na kolejnej kontroli pooperacyjnej i....wszystko ok
Powolutku wracam do normy , następna kontrola w marcu 2016 i podejrzewam już bez kijków ...o własnych siłach.
Ale co tam ja zbliżają się święta.
Podam kilka fajnych sposobów na dekoracje świąteczne.



Pierwsza to cytrusy suszone na dekorację choinki,
lub wieńce , a także dekoracje świąteczne okna itd. to już zależy od każdego indywidualnie.



Owoce można suszyć na kilka sposobów.

1. Najłatwiejszym sposobem jest ich suszenie w suszarce spożywczej. Owoce będą idealnie równe.

2. Drugi sposób to suszenie w piekarniku. Wystarczy blaszkę wyłożyć folią aluminiową i piec owoce przez okpło 1 godzinę w 100C. Ta metoda jest mniej wygodna, gdyż owoce co jakiś czas należy przewracać, by się nie powykręcały.

3. Kolejny sposób to suszenie na kaloryferze – jest to najtańszy sposób suszenia cytrusów, lecz owoce łatwo się wykrzywiają i jeśli chcemy zachować proste plasterki, to niestety często musimy ich doglądać i obracać.

Praca jest bardzo prosta, szybka i przyjemna , a efekt ?

Gotowe, wysuszone owoce przykładowo pomarańcze, cytryny można nawlec na nitkę lub ozdoby sznureczek i powiesić /jak pisałam wcześniej/ na choince lub oknie.

Suszone cytrusy również idealnie się sprawdzą jako element dekoracyjny do wieńców świątecznych, czy świeczek.

Ja efekt widziałam u córki - będzie dekorowała świątecznie okno -wieszając na złotych nitkach pomarańcze

Jutro podam sposoby robienia innych dekoracji.
Naprawdę tanim kosztem -trochę pracy.
Propozycja;
najlepiej spotkać się z wnukami/podejrzewam będą zachwycone , że wspólnie z babcią, lub dziadkiem robią dekoracje świąteczne, a takie zajęcie i efekt końcowy uraduje je i myślę, że będzie bardzo cenne .....dzieciaki zapamiętają tak spędzone wspólnie chwile z "dziadkami" na całe życie.


Kolejne przepisy na ciekawe dekoracje świąteczne podam jutro .
Dobranoc
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem