Wyświetl Pojedyńczy Post
  #4  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 18:14
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał madera1938
opiekunka będzie tylko dla Niej. A w domu opieki - ilu podopiecznych ma jedna opiekunka ?

Zdania tu są podzielone. Każda z tych opcji ma pewne wady i pewne zalety. Wielu uważa, że największym nieszczęściem niesprawnego seniora jest brak towarzystwa. Ten problem akurat DS rozwiązuje. W DS-ie jest też stały nadzór lekarsko-pielęgniarski, podczas gdy pielęgniarka w miejscu zamieszkania może być tylko przez parę godzin na dobę. Nadzór 24-godzinny we własnym domu kosztowałby o wiele więcej niż 3.000 zł. Obliczmy to. Najtańsze dyżury opiekunki, o jakich słyszałem, to 10 zł za godzinę w dzień i 20 zł w nocy. To daje ok. 300 zł na dobę, i to tylko w zwykłe dni, bo w weekendy jest drożej. Oczywiście, jak tych godzin jest dużo, to można uzyskać różne zniżki, ale i tak trudno byłoby się zmieścić w 5.000 zł na miesiąc.

Można też zakwaterować jakąś osobę do opieki na stałe w swoim mieszkaniu. Jeśli nie jest to zawodowa opiekunka, to takie rozwiązanie jest rzeczywiście o wiele tańsze, ale jest też BARDZO niebezpieczne i może mieć nieobliczalne konsekwencje, z utratą mieszkania włącznie.

Ja więc raczej widzę przewagę jakiegoś profesjonalnie prowadzonego Pensjonatu, ale nie zamierzam się zbyt ostro w tej sprawie spierać. Jak powiedziałem takie rozwiązanie ma zarówno dobre, jak i złe strony.

Pozdrawiam - M
*
Odpowiedź z Cytowaniem