Wątek: Szkolne życie
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #10  
Nieprzeczytane 13-02-2008, 11:17
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Nika,ja pamiętam inne fartuszki,z autentycznej podszewki,nie stylonowe..

Młodzież jest ,była i będzie zawsze ta sama..Inny,ale szkoła diametralnie się różniła.
Nauczyciel miał autorytet a także w swoim ręku ..aparat ucisku. Można było ucznia w szkole średniej zwyczajnie relegować ze szkoły,bez żadnego problemu.A maturę trzeba było zdać przecież..
Oczywiście,byli jak wspominałam nauczyciele o sercu gołębim,i u tych nieco się rozrabiało.Ale byli także i tacy,który wzbudzali strach ,jak nasz geograf.Dlaczego tak bano się go ?
Nie wiem teraz..
Ale kiedy otwierał dziennik i powoli szukał ofiar na arenę,to można było usłyszeć przelatującą muchę.Nooo i trafiał bezbłędnie.Wywoływał nieszczęśnika do tablicy,sam zakładal nogę na nogę i huśtając ową ,z diabolicznym uśmiechem zadawał pytania.A bardzo lubił cofać się do tyłu z materiałem i jechać po całości..
No i zaczynała się jazda..Szacowny poniekąd profesor ,głośno zastanawiał się jakim cudem spłodzono takiego idiotę ? cymbała i debila ? A dziewczynom jechał po wyglądzie zaraz .Łzy lały się zawsze..
Ja byłam dla profesora ''świętą krową '',ze względu na fenomenalną pamięć, jaką wtedy dysponowałam.Geografia jak i historia ,były dla mnie zabawą ,przy absolutnej ignorancji nauk zwanymi ''ścisłymi''..

Próbowało biedne ciało pedagogiczne,szczególnie gdy mu się nie ukłoniłam w Alejach,będąc na dodatek bez obowiązkowego beretu..Nic to.. Ale ponieważ byłam dyżurną uczennicą przy róznej maści inspekcjach z Kuratorium,to zawarliśmy niepisany pakt o nieagresji.On mi dawał spokój,a ja ''śpiewałam'' geografię.
O profesorze świadczy fakt,że geografię jako dodatkowy przedmiot na maturze ,z całej szkoły zdawałam tylko ja..
Patrzano na mnie jak na Leonidasa,którego czekają Termopile.

I tu spotkała mnie niespodzianka.Wstrętny potwór okazał się przemiłym,uśmiechniętym człowiekiem.
Odpowiedź z Cytowaniem