Wyświetl Pojedyńczy Post
  #4  
Nieprzeczytane 11-06-2007, 00:30
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

No nie mogę sie z Tobą droga W nie zgodzić albowiem z ust mi wyjęłaś to co chciałam napisać.I to nie chodzi o wyrywanie pieniędzy z kieszeni biednych emerytów tylko o zmianę SYSTEMU.Powinno być podstawowe ubezpieczenie socjalne z podstawowym zakresem usług med.i mozliwosć róznorodnych ubezpieczań -płaconych niekoniecznie przez usługobiorce - także przez jego pracodawce.A lekarze powinni zarabiać tyle żeby żyć na luzie z JEDNEJ pracy mieć środki na godziwe życie ,porządny odpoczynek oraz dokształcanie -a wówczas zobaczylibyście ilu byłoby chętnych do świadczenia usług uboższym pacjentom za darmo albo po niższych cenach -byt bowiem kształtuje świadomość - co odkrył niemodny już filozof i miał rację,niestety.Jak pokazują liczne przykłady filantropią trudnią się ludzie.wtedy ,gdy zaspokoją potrzeby swoje i swoich najbliższych.A państwo socjalne niestety wywaliło się wszędzie tam gdzie wydawało sie niewzruszone.Oczywiście państwo ma obowiązek zabezpieczyć wszystkim jakąś bazową opiekę medyczna oraz opiekę ratująca życie a reszta hmmm...może mniejsze będą kolejki w przychodniach.Jeśli pieniądze nie będą trwonione w obecnym bezmyślnym systemie to być może okaże sie ,że np b.drogie leki leczące rzadkie lub ciężkie choroby będzie można zapewnić potrzebującym za darmo ,albo za niewielka opłatą .W istniejącym systemie nie ma NA NIC!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 11-06-2007 o 00:37.
Odpowiedź z Cytowaniem