Wyświetl Pojedyńczy Post
  #2  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 16:23
frida's Avatar
frida frida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 7 833
Domyślnie

Piękny i mądry film....Moim zdaniem - najwybitniejszy z polskich filmów. Dla mnie to jest fresk historyczny i zapis emocji społecznych lat 80. Oddanie sprawiedliwości i wielki hołd dla tamtych bohaterów a także wielkie i gorzkie oskarżenie winnych. Z kina oprócz zachwytu nad warstwą filmową, która jest bez zarzutu i więcej - unosi i wzrusza - wyniosłam dojmujący głód sprawiedliwości. Trzeba przyznać, że świetna obsada dla mnie samej tytułowa rola wybitna Uważam, że ten film ma znaczące przesłanie nie tylko dla młodego pokolenia..że w tamtych czasach, w każdych warunkach, obojętnie po której stronie można było ocalić - jeżeli nawet nie Honor przez duże "H", to twarz i przyzwoitość. To znak, że było to możliwe. Jednak jak pokazuje historia nie każdego było na to stać...

Uważam, że kto był człowiekiem, pozostał nim, mimo zawirowań.

Ewuniu co do "spędu" młodzieży szkolnej na tym filmie...to zgadzam się, że nic na siłe, nie zgodzę się że dzięki nim frekwencja wzrośnie.... Ktokolwiek z moich znajomych był na filmie, sale kinowe wypełnione były po brzegi ... Jestem przykładem, że mój wiek nie odrzuca i nie odrzuci ks.Jerzego i nie uważam, że tak by miało być.... Pozdrawiam serdecznie
__________________


Odpowiedź z Cytowaniem