Wyświetl Pojedyńczy Post
  #9  
Nieprzeczytane 01-02-2010, 14:30
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

Praca na warstwach



1. Wybierasz sobie jakiś obrazek, który będzie tłem twojej pracy.
- Ustawiasz się na miniaturce tego obrazka ( u mnie jest to zdjęcie) klikasz w nie, wciskasz lewy przycisk myszy (LPM) i przeciągasz do otwartego głównego okna GIMPa.
W oknie głównym pojawi się twoje zdjecie, a w oknie warstwy miniaturka.
Zdjęcia bywają w duzych rozmiarach, możesz je w każdej chwili zmiejszyć.
Klikasz w oknie warstwy na miniaturke zdjęcia( zabarwi się na granatowo)
- stojąc na tej miniaturce klikasz prawym przyciskiem myszy(PPM) otworzy się okno, wybierasz > skaluj warstwę i klikasz. W otwartym okienku wpisujesz rozmiary jakie ma mieć twoj obrazek, np. szerokość 600, wysokość ustawi się automatycznie w sposób nie zmieniający proporcji zdjęcia. Kilkasz na przeskaluj i obrazek zmieni wielkość.

2. tym samym sposobem ( przeciąganie) wklejasz do GIMPa następny obrazek ( u mnie jest to biedronka) możesz ją zmieszyć, lub powiekszyć w sposób opisany wyżej.

3. Ustawienie biedronki na zdjęciu.
Jeżeli chcesz aby biedronka była w innym miejscu niz jest wklejona robisz to w następujący sposób:
- ustawiasz się myszą w onie warstwy na miniaturce obrazka z biedronką, a w oknie Przybornik, klikasz w narzędzie do przesuwania. Przechodzisz do głównego okna, wciskasz LPM i trzymajac wcisnięty przeciagasz biedronke na właściwe miejsce.
4. Tak samo postępując możesz dodać inne elementy obrazka.

Ogólna zasada pracy na warstwach jest taka:
jezeli chcesz zmienić cokolwiek na jednej z warstw, to musisz się na niej ustawić - uaktywnić ją. Robisz to klikając w mniniaturke wybranej warstwy w okniw warstwy. Następnie przechodzisz do okna głównego i pracujesz na wybranej warstwie.
__________________
http://tesara.flog.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem