Wyświetl Pojedyńczy Post
  #3753  
Nieprzeczytane 03-12-2021, 11:23
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Lilu , Andrzej Sebastian Duda : "W lutym 1997 rozpoczął pracę naukowo-dydaktyczną w Katedrze Postępowania Administracyjnego UJ, a od października 2001 w Katedrze Prawa Administracyjnego UJ jako asystent. 24 stycznia 2005 uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy zatytułowanej Interes prawny w polskim prawie administracyjnym napisanej pod kierunkiem profesora Jana Zimmermanna i obronionej 6 grudnia 2004 , a następnie wydanej w formie publikacji książkowej w 2008
Był także wykładowcą w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu. "
To Dudy laurka jako pracownika naukowego i do tego odniosłem się w swoim poście pisząc o dorobku naukowym Dudy w zakresie nauk prawnych.

Nie masz racji pisząc :Prezydent nie ma nic wspólnego z władzą ustawodawczą . Prezydentowi gwarantuje Konstytucja Inicjatywę ustawodawczą , może wnieść do laski Marszałkowskiej ustawę na dowolny temat nad którą posłowie będą debatować w Sejmie. Ma też prawo Veta do ustaw które podpisuje.

Lila :A jakie masz zdanie o tym paleniu Chanuki , jest to tradycja w Judaizmie Chanuka 5781/2021 początek :od wieczora niedziela , 28 listopada Do wieczora: poniedziałek , 6 grudnia . " Przez osiem dni tego święta zapalimy łącznie 36 świateł, dodając po jednym każdego dnia. W mistycznej tradycji żydowskiej odnosi się to do 36 godzin duchowego światła, które zaistniało pierwszego dnia stwarzania świata.
Jest ono ukryte, niejako zdeponowane dla „cadikim” w przyszłym świecie. Tak jak uczy Noam Elimelech, każdy człowiek, który stara się w tym świecie być dobry, może być nazwany sprawiedliwym. Zapalanie lampek chanukowych ma nam przypominać tę piękną ideę przedwiecznego światła."

Nie przeszkadza mi Chanuka , tak samo nie przeszkadza mi Wigilia , Pasterka czy Trzech Króli . Agata Kornhauser-Duda pochodzi z rodziny mieszanej jej ojciec Julian Kornhauser brat Jakub Kornhauser ponoć są praktykującymi żydami.Stąd na pewno jest jej znana tradycja żydowska , wyniosła to z domu .

Nie wiem w czym problem , w USA jest dużo różnych denominacji chrześcijańskich , odmian buddyzmu i judaizmu i jakoś ta społeczność żyje i nie ma problemów religijnych tak jak w Polsce . Zresztą coraz więcej ludzi młodych w Polsce odchodzi od religii , jest to zauważalny trend w krajach europejskich .Gdy stare pokolenie odejdzie , gdzie dużo fanatyków religijnych , problem sam się rozwiąże i zostaniemy wreszcie normalnym krajem , w którym istnieć i funkcjonował będzie, rozdział religii od państwa .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 03-12-2021 o 13:02.
Odpowiedź z Cytowaniem