Wyświetl Pojedyńczy Post
  #126524  
Nieprzeczytane 24-06-2019, 22:46
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał Petrus16

A jakie są Twoje wybory?


No wiec tak:
Nie jestem zaslepiona jedną tylko partia, bo to nie druzyna np. pilkarska, ktora jak odnosi sukcesy, jak wygrywa, to ja jestem z nią, a jak przegrywa, to sie odwracam i uciekam do innej, ktora akurat jest na topie, albo tkwie przy niej nadal, mimo, ze grać im sie nie chce, badz sprzedaja mecze.
Partia, ktora powinna rzadzic Polska, to zupelnie inna bajka.
Tu chodzi o cos wiecej i o cos znacznie powazniejszego, dlatego tez i moje oczekiwania sa wieksze.
I wlasnie dlatego moje sympatie tez sie zmienialy, w zaleznosci od konkretnych działań danej partii.
Mimo dosc duzej wyrozumialosci i tolerancji z mojej strony, jakos wszystkie partie na ktore do tej pory stawialam, po kolei mnie zawodzily.
Ostatnią długo byla PO, ale i tu sytuacja sie powtorzyla.

Nie mialam juz wielkich nadziei i nagle pojawil sie Biedron i jego partia "Wiosna".
Wtedy moje nadzieje odzyly.
Od dawna bowiem cieszyl sie on moja sympatia.
Moze dlatego, ze zawsze byl usmiechniety, tak pozytywnie nastawiony do swiata i ludzi, ze nie mial w sobie tej agresji i nienawisci ( a na to jestem wyjatkowo uczulona ), ze emanowala z niego taka pozytywna energia, ze byl za wolnoscia jednostki do samostanowienia ( dla mnie to kolejna bardzo wazna rzecz ), ze byl za rozdzialem Kosciola od panstwa, a ja juz mialam dosc tego wtracania sie Kosciola wszedzie, doslownie wszedzie i do wszystkiego ....


Program "Wiosny" to miedzy innymi:

1. Rzdział państwa i Kościoła. Biedroń chce renegocjować konkordat i wyprowadzić lekcje religii ze szkół. Ponadto planuje opodatkować tace i odciąć Kościół od finansowania ze skarbu państwa.
Tę tace, to ewentualnie moglby sobie darowac.

2. Do 2035 roku Robert Biedroń chce zamknąć w Polsce wszystkie kopalnie węgla. Do tego czasu powstać ma prężnie działający sektor odnawialnych źródeł energii. Aby chronić środowisko, Wiosna planuje nie tylko zminimalizować smog, ale wręcz powołać rzeczniczkę lub rzecznika praw przyrody i wprowadzić nowoczesną ustawę o ochronie zwierząt. Tu partia zakłada między innymi likwidację ferm futerkowych i zakaz wycinki drzew.

3. Następny postulat to refundacja antykoncepcji i in vitro, a także możliwość dokonania aborcji na żądanie do 12 tygodnia. Za rządów Wiosny lekarze nie będą mogli posługiwać się klauzulą sumienia - obiecuje Biedroń. Polityk chce też wprowadzenia do szkół rzetelnej edukacji seksualnej.

4. Wprowadzenie równych płac dla kobiet i mężczyzn oraz możliwość zawierania małżeństw przez pary jednopłciowe. Ponadto chciałby w Polsce zmian w szkołach i prestiżu zawodu nauczyciela. Obiecuje też darmowy i szybki internet w całym kraju.

Jestem za legalizacja zwiazkow jednoplciowych, ale slowo małżenstwo zastapilabym zwrotem np. związek partnerski, czy jakos podobnie.
Okreslenie małżenstwo jest od jego powstania przynalezne parom heteroseksualnym i bylabym za tym, zeby tak zostalo.
Bo tu tak naprawde nie jest wazna nazwa, a prawa, ktore beda sie pod tą nazwa kryły, takie jak np. prawo wspolwlasnosci, dziedziczenia, czy tez prawo do informacji medycznej.


Zdaje sobie sprawe z tego, ze program choć ambitny, to w obecnej rzeczywistosci malo realny do przeprowadzenia, ale on przynajmniej dostrzega potrzebe tego typu zmian i ma odwage glosno o tym mowic, co nie zmienia faktu, ze jednak powinien to robic w nieco inny sposob...


Czy uwzam, ze Biedron bedzie nowym zbawca narodu, ze jest najwspanialszy, nieomylny i w ogole the best?
Ze jak sie doostanie do Sejmu, to zrealizuje to wszystko?
Alez skad!
Mam oczy i widze co robi, co mowi, jakie gafy popelnia.
Musi mocno zrewidowac swoje poczynania, przestac sie tak puszyc, bardziej sie zastanawiac nad tym co mowi i robi i nie zapominac, w jakich realiach zyje.

Poczekam, jak sie sytuacja dalej rozwinie, co z tego wszystkiego wyniknie, jak sie bedzie zachowywal Biedron...
Nie wiem jakie ostatecznie powstana bloki opozycyjne.
Juz wczesniej pisalam, ze cala opozycja powinna znalezc jakis wspolny mianownik, pod ktorym powinna sie zjednoczyc, silnie wejsc do Sejmu i realizowac wspolne cele, a w miare mozliwosci zadbac o realizacje swoich, indywidualnych.
Nie wiem na ile byloby to mozliwe, ale byloby fajnie.
Biedron tez powinien spuscic z tonu i dołączyc do nich.

Jest jeszcze troche czasu i wszystko jest mozliwe, a decyzje podejme chyba w dniu glosowania.
Na pewno na wybory pojde i na pewno nie zaglosuje na PiS, pewnie tez i nie na PO, jesli nie zbuduje szerokiego bloku, łącznie z Biedroniem.
A dlaczego?
O tym juz wczesniej pisalam w jakims watku, juz nie pamietam w ktorym, jesli ktos chce, niech poszuka, a z pewnoscia znajdzie ( no chyba, ze jakis admin skasowal, ale na to juz nie mam wplywu. )
.
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli
Odpowiedź z Cytowaniem