Wyświetl Pojedyńczy Post
  #39  
Nieprzeczytane 09-02-2017, 20:29
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 253
Domyślnie

Cytat:
Napisał Chmiel48
Czesc Vika, czytalam twoj wpis dotyczacy leczenia Prolia.
Chce podzielic sie moimi doswiadczeniami dotyczacymi leczenia osteoporozy. Przed 10-cioma laty swtwierdzono u mnie osteoporoze.
Rozpoczeto leczenie zastrzykami Bonviva. Po siedmiu latach leczenia okazalo sie ze nie ma poprawy, w zwiazku z czym lekarz zapropnowal mi
mocniejszy lek Prolia. Po miesiacu od zastrzyku zaczelam miec problem z widzeniem. Do tej pory mialam wspanialy wzrok 100%widzenia. Wyladowalam u okulisty i okazalo sie, ze oprocz zacmy powstala dodatkowo degeneracja zoltej plamki. Moje widzenie spadlo do 60%.
Najgorsze to, ze nie skojarzylam utraty wzroku z zastrzykiem Prolia.
Za pol roku zglosilam sie na nastepny zastrzyk. Pare dni pozniej zaczelam
zastanawiac sie i kojarzyc fakt przyjecia zastrzyku i utraty wzroku.
Najgorsze bylo to, ze przyjelam juz drugi zastrzyk. Po miesiacu bylo juz jasne, ze przyczyna utraty wzroku jest Prolia. Po drugim zastrzyku okazalo sie, ze widze zaledwie 40%. Przerwalam natychmiast zastrzyki. Minelo juz dwa lata od ostatniego zastrzyku, a wzrok sie nie pogarsza. Jest to dowod, ze przyczyna byla Prolia, chociaz moj lekarz zapewnil mnie, ze w ulotce dzialan ubocznych stoi jedynie zacma, a nigdzie nie ma wzmianki o degeneracji zoltej plamki. Pisze o tym ku przestrodze. Od dwoch lat biore spowrotem zastrzyki Bonviva.
Witam,mam nadzieję,że zaglądasz jeszcze do Klubu?
Bonviva-skoro 7-letnie leczenie nie dało efektu,to jaki sens ma powrót do tego leku? Wprawdzie wszystkie inne-doustne,są z grupy bifosfonianów tak jak Bonviva,ale....może w międzyczasie
pojawił się jakiś cudowny innowacyjny lek/kiedyś tak o Prolii pisano/
Teraz jeszcze raz poczytałam o Bonvivie i Prolii i wynotowałam
trochę istotnych szczegółów;
Przeciwskazania;
Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, hipokalcemia. W przypadku postaci do podawania p.o.: nieprawidłowość w obrębie przełyku, prowadząca do opóźnienia jego opróżniania, taka jak zwężenie lub skurcz dolnej części przełyku, niezdolność do utrzymania pozycji stojącej lub siedzącej przez co najmniej 60 min. Ostrożnie u osób z nadwrażliwością na inne bisfosfoniany. Przed rozpoczęciem podawania leku należy wyrównać hipokalcemię oraz skutecznie leczyć zaburzenia metabolizmu kostnego i mineralnego. U chorych zagrożonych rozwojem niewydolności serca unikać intensywnego nawadniania podczas leczenia. Zachować ostrożność u osób z czynną chorobą górnego odcinka przewodu pokarmowego (np. przełyk Barreta, dysfagia, inne choroby przełyku, zapalenie błony śluzowej żołądka, dwunastnicy lub owrzodzenie)''
Pięknie,tylko że żaden lekarz podczas stosowania leczenia Bonvivą nigdy nie zlecał
badań kontrolnych.


Działania niepożądane;
m.in.zapalenie błony śluzowej dwunastnicy, obrzęk naczynioruchowy, obrzęk twarzy, pokrzywka, nietypowe złamania podkrętarzowe i trzonu kości udowej. Bardzo rzadko: martwica kości szczęki, reakcja anafilaktyczna.
U osób stosujących bisfosfoniany mogą wystąpić nietypowe złamania kości udowej (krótkie, skośne), do których dochodzi po małym urazie lub nawet bez wcześniejszego urazu.''

Dużo tych ''rewelacji'',m.in. mowa także o zaćmie...,więcej można znależć w kilku żródłach m.in. tu;
https://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=3940
Także po Bonvivie wystąpiło u mnie pogorszenie wyników densytometrii ,
a także ogólne samopoczucie .Nie był to wynik sugestii,bo wierzyłam w skuteczność
i nie czytałam nawet ulotki.
Zlecenia Prolii z refundacją odmówiono mi, ponieważ nie stwierdzono złamania,
a lek jest drogi. W dodatku wciąż mówi się o nim jako innowacyjnej metodzie,
przynoszącej jednak dobre skutki w leczeniu.
Jak dobre, to doświadczyłaś na sobie. Dziękuję,że napisałaś o tym.
Także poczytałam co nieco na temat Prolii.Już nie walczę
o ten lek, ograniczyłam leczenie do suplementacji wit.D3 i K-2 oraz wapnem.
Mam sporo jeszcze innych schorzeń,więc nie wiadomo co pierwsze mnie zmiecie.
Nie warto się dobijać lekami nie dającymi pewności zatrzymania choroby,
bo o cofnięciu osteoporozy piszą ludzie bzdury. Raz utracona masa kostna,nie odbuduje się.Ciekawe też,że w tak poważnej chorobie obydwa leki/Bonviva i Prolia/
nie są refundowane.

Baisa,co do mleka ,to różne opinie krążą ,a wiele osób ma
nietolerancję mleka,a nawet jego produktów.
Poza tym, profilaktyka jest b.wskazana już od wczesnych lat,
gdy jednak dotyka choroba trzeba się intensywnie wspomagać
suplementami, ziołami, starać się w miarę możliwości
zażywać ruchu, rehabilitować,
a kogo stać,najlepiej jechać tam gdzie słoneczko i ciepełko
Pozdrawiam.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem