Wyświetl Pojedyńczy Post
  #58  
Nieprzeczytane 11-02-2011, 11:36
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Domyślnie

Rozmowa z RAFAŁEM BRUSKIM, prezydentem Bydgoszczy, o kontaktach z Toruniem i współpracy z Urzędem Marszałkowskim.
Czy nowy prezydent Bydgoszczy oznacza nowe otwarcie w relacjach Torunia z Bydgoszczą? Za Pana poprzednika było różnie. Najpierw wydawały się bardzo poprawne, ale gdzieś od roku klimat zaczął się wyraźnie psuć.
Zawsze miałem dobre relacje z prezydentem Torunia. Michał Zaleski był jedyną osobą z Torunia, która złożyła mi gratulacje po wyborze na prezydenta. To pewien symbol. To są dwa różne miasta. Każde ma swoją ścieżkę rozwoju, ale są obszary wspólnego działania. I będziemy współdziałać zwłaszcza tam, gdzie na zasadzie wartości dodanej jeden plus jeden będzie więcej niż dwa. Nie ma we mnie wrogości wobec Torunia i jego mieszkańców, którą niektórzy mi przypisują. Był u mnie niedawno marszałek Piotr Całbecki i tłumaczyłem mu, jak jest postrzegany przez bydgoszczan. Kluczem jest zaufanie. Niczego nie da się zrobić na siłę. Można się ożenić dla pieniędzy, dla kariery, ale jeśli związek ma być trwały, to trzeba go oprzeć na zaufaniu. Dopóki będzie go brakowało, to patrzenie bydgoszczan w kierunku pięknego Torunia będzie sztuczne, wymuszane przez tych, którzy sprawują władzę.
(Express Bydgoski)
Odpowiedź z Cytowaniem