Wyświetl Pojedyńczy Post
  #23  
Nieprzeczytane 26-03-2015, 05:03
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Po kilku miesiącach malowania w Ps Pędzlem mieszania, odważyłam się na podstawie zdjęcia namalować portret. I okazało się że, bardzo trudnymi detalami twarzy to oczy, i usta, od nich zależy wyraz twarzy i podobieństwo. Mimo zdjęcia na podstawie którego malowałam... nie mogłam poradzić sobie z oczami i ustami. Nawet nos nie sprawił mi takiej trudności...
Zaczęłam więc malować detale, oczy była łatwiejsze, usta były niesamowicie trudne. Nigdy nie pomyślałam, że kąciki ust są takie trudne do namalowania, i że to dzięki nim, uzyskuje się wyraz ust!

To jest moje oko, malowałam je kolorem na podstawie zdjęcia czarno-białego. Trudne.




To jest oko malowane na podstawie zdjęcia kolorowgo. Już było lepiej. Mogłam pobierać kolory. Tu nauczyłam się malować kąciki oka. Wewnętrzne bardzo skomplikowane.





Widzicie różnicę między tymi dwoma oczami, pierwsze tylko zarysowane, bo nie miałam pojęcia na czym to polega, do tego czarno-białe, widać jak nakładałam kolor całościowo.
I to drugie, gdzie próbowałam uzyskać niuanse, i dokładnie odtworzyć kąty oka. Uświadomiłam sobie oglądając to oko z bardzo bliska, że kąt wewnętrzny, to kilka kolorów. Zewnętrzny, też nie łatwy.
__________________

Ostatnio edytowane przez Iluzja : 26-03-2015 o 05:13.
Odpowiedź z Cytowaniem