Wyświetl Pojedyńczy Post
  #5  
Nieprzeczytane 13-08-2017, 15:16
Ania o.'s Avatar
Ania o. Ania o. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 3 755
Domyślnie

Jestem absolutnie i stanowczo przeciwna robieniu prawa jazdy w wieku 60 lat. I wcale nie w tym rzecz, że lekarz nie zabroni lub podpisze nawet druczek odpowiedni pozwalający podejść do egzaminu na prawo jazdy (może liczy, że delikwent nie zda). Również absolutnie nie w tym rzecz czy komuś uda się teoretycznie takie prawo jazdy zdobyć. Prawdziwy problem w tym, że taki "kierowca" 60-latek jest mniej kumaty niż 15 -latek i znacznie ma opóźniony refleks (pomijając już inne aspekty starości np. pamięć). A na jezdni w różnym natężeniu ruchu i najróżniejszych sytuacjach drogowych refleks w reakcji i wiedza są na jednym poziomie. A przynajmniej być powinny aby właściwie zareagować szczególnie w sytuacjach nieprzewidywalnych, niestandardowych. A że takowe się zdarzyć mogą wiedzą o tym doświadczeni i długoletni kierowcy. Początkujący kierowca sześćdziesięcioletni to koszmar na drodze !!!!! To zagrożenie dla innych uczestników i użytkowników drogi. To przyczyny wielu kolizji a nawet wypadków! Gdy wskutek spowodowanego wypadku zginie stary wiekiem kierowca to można stwierdzić, że sam sobie winien. Ale dlaczego przy takiej okazji muszą cierpieć lub ginąć młodzi niewinni temu ludzie? Niestety nie każdy uświadamia sobie, że jego organizm starzeje się z każdym dniem i niedomaga pod wieloma względami. To dolegliwości nie tylko fizyczne ale i psychiczne. Dlatego jestem na NIE !!!
Dodam, że wiem co piszę. Prawo jazdy na motocykl zdobyłam 47 lat temu a na samochód 45 lat temu. Byłam więc młodziutką osobą wówczas. Kierując obydwoma pojazdami przejeździłam wiele setek kilometrów (głównie w mieście) bez żadnego wypadku ani kolizji. A niestety miałam okazję widzieć wiele takowych. Dotąd jeżdżę i wielu mnie podobnych z długoletnim doświadczeniem. Apeluję więc nie tylko do tych, którzy tak długo dojrzewali do prawa jazdy aby dziś bezmyślnie chcieć być zagrożeniem, ale także do ich rodzin aby wykazali rozsądek i ... nie pozwolili.
__________________
Jeśli warto wspomnij. Jeśli nie - zapomnij.
Odpowiedź z Cytowaniem