Wyświetl Pojedyńczy Post
  #48  
Nieprzeczytane 12-07-2011, 21:00
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogdanaster
Ponieważ nie dowierzasz, że wiadome słowa istotnie pochodzą od DT, posyłam poniższy link:
http://www.miesiecznik.znak.com.pl/a...87/390-391.pdf
I twierdzę, że człowiek z podobnymi poglądami nigdy nie powinien być premierem. A jeżeli zmienił poglądy, to chyba tylko dlatego, że jest chorągiewką. Mamy naprawdę przywódców na wyjątkowo wysokim poziomie.
A jeżeli chodzi o te manipulacje i sączenie jadu to tylko Ty Amelio tak to odbierasz. Ciekawy jestem dlaczego? Bo jeśli o mnie chodzi to uważam, że ludzie po prostu powinni wiedzieć kto nimi rządzi. I tyle.


Nigdy nia zaprzeczalam, ze to slowa Donalda Tuska
Napisalam to w poscie #14 08-07-2011, 21:21.
Tam tez podalam link do calego tekstu.

Gdybys przeczytal caly ten tekst napewno wyciagnalbys inne wnioski niz nam tu prezentujesz na podstawie jednego zdania wyrwanego z kontekstu (no chyba, ze brakuje Ci umiejetnosci czytania niezbyt dlugiego tekstu ze zrozumieniem).

Ja osobiscie, wiele osob z mojego otoczenia i moich bliskich, ktore go przeczytaly, odebraly ten tekst jako bardzo patriotyczny.

Patriotyczny, mimo roznych rozterek wynikajacych z analizy np. literatury patriotycznej i losow literackich bohaterow, czesto bezsesownej i niepotrzebnej ich smierci.
PRLowskie uwarunkowania polityczne rowniez mialy duzy wplyw na te rozterki.
Ja rowniez miewalam rozne rozterki i watpliwosci, i mimo wszystko nie pozwole sobie odebrac poczucia polskosci.

Zapewniam Cie, ze o prawdziwym patriotyzmie i polskosci nie zaswiadczaja nawet najbardziej deklaratywne teksty pelne najpiekniejszych frazesow i koniunkturalnych zapewnien o milosci do ojczyzny, jezeli wyziera z nich wyrazna, nieodparta i nawet nieskrywana chec dzierzenia wladzy mimo wszystko, nawet mimo wyraznego sprzeciwu elektoratu, ktorego prawomocny werdykt jest podwazany.

Dzieki za link
Z przyjemnoscia przeczytalam wszystkie eseje na temat polskosci i utwierdziam sie w przekonaniu, ze Ty bogdanie ograniczyles sie jednak wylacznie do zacytowanego przez siebie fragmentu.

Nabralam wlasnie pewnosci, ze Donald Tusk zasluzyl na jeszcze wiekszy szacunek i zaufanie.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/