Wyświetl Pojedyńczy Post
  #18  
Nieprzeczytane 26-01-2011, 20:07
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Emeryt też może być na czasie

- To prawda, że osoby w podeszłym wieku powinny uczyć się obsługi komputera - mówi Małgorzata Wlaźlacka. - Tymczasem bydgoski związek emerytów nie istnieje w internecie.


(Fot. sxc)
Są w naszym mieście uniwersytety trzeciego wieku, kursy obsługi komputera i poruszania się w sieci www kierowane specjalnie do seniorów. Osoby w podeszłym wieku, jeśli tylko chcą, mogą być na czasie z nowinkami technicznymi.

- Tylko po co? - pyta Małgorzata Wlaźlacka, nasza Czytelniczka. - Szukałam w internecie kontaktu do Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Nic nie znalazłam.

Pani Małgorzata próbowała skontaktować się z bydgoskim oddziałem związku, ponieważ chciała przedłużyć ważność swojej legitymacji emerytalnej. To dla niej ważne, bo ten dokument uprawnia, m.in. do 37 proc. zniżki na przejazdy koleją.

- Legitymację trzeba odnawiać co trzy lata - tłumaczy pani Janina. - Poszłam zatem do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowej "Budowlani” przy ulicy Przyjaznej 13, gdzie - jak sądziłam - wciąż mieści się również oddział związku emerytów. Pani w spółdzielni znalazła w końcu wycinek z gazety, w którym doczytałyśmy się, że oddział znajduje się obecnie przy ulicy Czartoryskiego.

Nasza Czytelniczka skontaktowała się zatem telefonicznie z pracownikiem placówki terenowej związku: - Zapytałam, dlaczego ta instytucja nie ma swojej strony w internecie. Przecież mogłyby się tam znaleźć ważne informacje dla seniorów, jak choćby ta o zmianie siedziby. Usłyszałam, że związek nie ma dostępu do internetu. Ręce mi opadły.

Istotnie, PZERiI nie ma własnej witryny. Dane kontaktowe do związku można odnaleźć tylko na portalach prezentujących profile firm i instytucji, takich jak www.zumi.pl, czy www.ba-zy.ngo.pl.

- Przecież strona internetowa tak dużego związku zrzeszającego seniorów mogłaby być skarbnica wiedzy dla nich. A nawet swego rodzaju przewodnikiem po ważnych imprezach w mieście - sugeruje pani Małgorzata.

Cytat z "Gazety Pomorskiej"
Odpowiedź z Cytowaniem