Wyświetl Pojedyńczy Post
  #40  
Nieprzeczytane 17-03-2012, 12:18
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Ludzie mają oparcie w nauce i wiedzy , a nie w mitologii religijnej i jej magii, bowiem jak powiedział J.Piłsudski "religia jest dla ludzi bez rozumu"
Kiedy wiesz, religia odwołuje sie do emocji albo uczuć, tu tak nauka niewiele jest w stanie podziałać, raczej pozasłaniać. Racjonalizując nie rozwiązujesz jakiegoś swojego głębokiego duchowego czy emocjonalnego problemu, jedynie go zakrywasz, tak samo jak robi to ksiądz..... Są pewne rzeczy, których ratio nie rozkmini, choćby się nie wiem jak nadymało. Tu sie przydają inne rzeczy ... myślę, że wystarczy życie w pełnym rozkwicie - a poszukiwania odbywają na rożnych poziomach... nie sprowadzałabym tego tylko i wyłącznie do kwestii teologiczno światopoglądowych.... chociaż najczęściej się nie odbywają... bo to tylko takie pląsy wokół własnej osi. Lecimy wszyscy kochani do jednego i tego samego celu, w trakcie wydajemy rożne dźwięki, jedni p*perdują, inni szlochają, a jeszcze inni pięknie śpiewają, kto jak umie, potem już i tak...... wielka cisza


Jak mi sie poetycko na duszy naraz zrobiło..... aż miło (i do rymu )