Wyświetl Pojedyńczy Post
  #136184  
Nieprzeczytane 29-03-2020, 17:10
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Prof. Monika Płatek:
Cytat:
„Jeśli ktoś ląduje w mgle i niczego się nie uczy, a kierowany żądzą władzy organizuje wybory prezydenckie, to znaczy, że gotowy jest poświęcić zdrowie i życie ludzi, tylko po to, żeby zagarnąć władzę.
Mamy stan nadzwyczajny, kęski żywiołowej, co do tego nie ma żadnych wątpliwości.
Bez względu na to, jak się nazywają ustawy, które wprowadza władza.
To, że władza się upiera, żeby tego tak nie nazwać, źle o tej władzy świadczy i nam zagraża.
My nie musimy niczego nowego w Sejmie uchwalać, ponieważ mamy ustawę z 2002 roku, przygotowaną na taką kryzysową sytuację. To, co nam potrzeba, to przestrzegania tych przepisów, a nie tworzenia nowych. Projekty, które są procedowane przez Sejm mają – policzyłam – 328 stron tekstu.
Mnie odcyfrowanie tylko kilku przepisów z tych projektów, zajęło kilka godzin. I te przepisy, które odcyfrowałam, są niezwykle niebezpieczne. Pozwalają na połamanie podstawowych praw.
Umożliwiają odebranie niemal każdej własności, pozbawienie nas wolności przez prokuratora, zastosowanie środków, które związane są z rażeniem.
Czy posłanki i posłowie rozumieją, o czym mowa w proponowanych przepisach? Czy sięgną do wszystkich ustaw, które są z tym związane i je rozszyfrują, np. ustawy o użyciu broni?
Że to oznacza, że można do więźniów stosować pałki, paralizatory, psy, kajdanki, wszystko naraz. W ramach zwalczania koronawirusa? Czy to jest coś, co ma naprawdę temu służyć?
Podobnie z przepisem, żeby prokurator pozbawił nas wolności na trzy miesiące.
Wracamy do systemu państwa totalitarnego, do PRL w najgorszym jego wydaniu.
Czy to służy w przeciwdziałaniu koronawirusowi?”
Odpowiedź z Cytowaniem