Wyświetl Pojedyńczy Post
  #12  
Nieprzeczytane 26-03-2011, 19:26
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał elizka
No, to jestem w domu.Bóg zapłać kochane dziewczynki.

U nas jest wciąż zimno.Dziś pada śnieg!!
Mech faktycznie króluje na trawniku. Mam w szopie maszynę do wertykulacji trawnika.Mąż to kupił,a teraz ja będę z tym walczyć.Podobne jest do kosiarki,ale pod spodem ma kolce.

Jednak na trawniku moje tulipaniki wypuściły uszka i nie będę im przecież przeszkadzać.Tak sobie umyśliłam,że ładnie bedą w trawie wyglądać.Zatem muszę grabiami popracować.

Mam jeszcze zamarzniętą ziemię!!No,tak!
Niby nasze góry niskopienne ,ale zimno trzymają.
Trzeba zatem poprzycinać co się da.
Nie wiem jak sobie radzić z drzewkami owocowymi.Są młode.

Krzewom dam radę. Mam krzewuszki, tawuły i tawułki,bukszpany ,cisy i berberysy.
Wiem,że forsycje i bzy dopiero po przekwitnięciu.
Co z hortensjami? Mają pełno suchych badyli.

Nic nie piszecie o opryskach? Czy na choroby grzybowe teraz lać wszystko? Nie śmiejcie się tylko ze mnie-ok?

Co z truskawkami teraz w marcu?

w truskawkach i poziomkach już można usuwać suche liście emożna podsypać troszkę nawozu do truskawek ja sypię tylko pod krzaczek ,co do oprysków to nie robię tego ,bo chemię mogę kupić na straganie,zatem zdaje się na naturę ,latem to posiłkuję się pokrzywą i skrzypem .Co do mchu na trawnikach też niestety trzeba użyć preparatu na mech .Co by nie patrzał to wszędzie by trzeba było pryskać...a to już znaczny wydatek.. Nagietki raz posiane później rozsiewają się same ,bardzo wdzięczne są aksamitki niskie sadzę je jako obwódki.Pozdrawiam wszystkie ogrodniczki amatorki,wspólnie damy rady.
Odpowiedź z Cytowaniem