Wyświetl Pojedyńczy Post
  #15  
Nieprzeczytane 29-05-2014, 07:59
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie opieka

Cytat:
Napisał labella
Stanęliśmy z mężem przed trudną decyzją oddania babci do domu opieki. Babcia wymaga całodobowej opieki ze względu na postępującą demencję i pogarszające się ogólne zdrowie (babcia ma 89 lat). Bardzo mnie boli konieczność oddania jej pod opiekę obcych ludzi, ale nie mamy wyjścia (praca, dwójka dzieci, niewielkie mieszkanie). Jakie są inne opcje? W tej chwili dwa razy dziennie do babci przychodzi opiekunka z opieki społecznej, ale tak jak pisałam, babcia potrzebuje opieki całodobowej. Babcia mieszka w mieszkaniu dwupokojowym (jeden stoi wolny, mieszkanie nie jest własnościowe). Czy znajdą się osoby chętne do opieki w zamian za lokum i dodatkowe wynagrodzenie? Lepszy będzie dom opieki? Państwowy? Prywatny? Proszę o pomoc.
Witam!Chciałabym opowiedzieć o opiece w Polsce,a potem za granicą.Zajmowałam się całe życie opieką,więc informacje będą ze zródła!W kraju średnio pensja miesięczna wynosi 1500 zł +wyżywienie i mieszkanie.I w cięższkich stanach to praca zmianowa,tydzień na tydzień.Albo jeżeli opiekunka jest jedna to raz w m-cu ma 2,3 dni wolnego.W Grecji to praca za 600 euro+te same warunki.Ale bez wolnego.Tylko,Ze trwa ok.3 miesiące a potem zmiana opiekunki.Bo to obciążenie psychiczne przede wszystkim!A piszę to bo jestem zainteresowana tą pracą.Mogłabym zamieszkać z podopieczną przez 5,6 miesięcy.Pozdrawiam.Danuta.Mogę podać adres e-mailowy:danutapledziewicz@wp.pl
Odpowiedź z Cytowaniem