Wyświetl Pojedyńczy Post
  #12  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 17:25
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 768
Domyślnie

Tworzenie Zakładek i Etykiet w Firefoxie.

Cytat:
Napisał Tamtaro
Jeśli chodzi o zakładki to mam pytanie. Jak je dodawać? U mnie to wygląda tak:
Dobre pytanie. Przyjrzyjcie się dokładnie zrzutowi Tamtary: Ostatnio używane etykiety -> (Pusty).
Ona rzeczywiście ma zero etykiet.
Jak je tworzyć.
Cofnijcie się do poprzedniego postu. Są tam trzy zrzuty ekranu.
Na środkowym, w środku (konkretnie w pasku adresów) widzicie żółty krzyżyk. U kogoś innego może to być żółta gwiazdka - to zależy od motywu jaki się ma (motyw to taki "wystrój", wygląd przeglądarki FF).
Jeżeli tą stronę, którą w danej chwili oglądacie, chcecie uczynić zakładką klikacie 2 x na ten krzyżyk (gwiazdkę).
Otwiera się takie okienko:
Nazwa waszej zakładki już jest, na górze. Można ją zmienić, skrócić - by wam pasowała.
A etykieta - ależ tak, już czeka. Wystarczy kliknąć w pasek Etykiety:. Wtedy zgaśnie to co jest tam napisane. Pasek biały pusty się stanie.
Należy wpisać w nim nazwę Etykiety. Na przykład "Porady Stefana"
Kliknąć na Gotowe. I wasza strona, nazywana teraz zakładką, została zapisana.
A została zapisana ("umieszczona w szufladce") pod nadaną etykietą. Żebyście mogli później następne strony (porady) tam wrzucać.
"Za pomocą etykiet - sortujemy porady tematycznie" - tak napisałem w poprzednim poście.

Teraz, jak następne porady, czyli zakładki, tam wrzucić.
Otóż. Macie przed sobą nową stronę z poradą. Znów 2 x klik na krzyżyk. Znów to okienko.
Kliknąć na plusik w kółeczku przy pasku Etykiety. Pojawi się w tym pasku "Porady Stefana". Kliknąć na niego (wyskoczy v).
Teraz klik na Gotowe.
I macie drugą poradę zapisaną "pod szyldem" etykiety zwanej "P.S.".

Teraz chcecie dojść, dobrać się do tych porad/zakładek.
Ano trzeba się dokładnie przyjrzeć ścieżce jaką szła Tamtara, dojść do okienka (Pusty). Jak wprowadzicie tam swoje stronki (rozumiem, że moje porady), to tam one będą, wystarczy wtedy kliknąć nań.
Myślę, że dokładnie opisałem, posiłkując się tylko jednym zrzutem ekranu.
Powodzenia życzę.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem