Wyświetl Pojedyńczy Post
  #4  
Nieprzeczytane 01-04-2010, 20:22
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Kazik
siejesz defetyzm a na ekonomii znasz sie jak pies na gwiazdach.
Można by zapytać czy Ty znasz się jak kura na pieprzu. Prawda jedyna [objawiona] nalezy do PO. Nawet Skrzypek nie jest ekonomistą profesor amelio?

Nie zapominajmy że NBP ma być niezależny. RPP przegłosowała coś czego wcześniej przez wiele lat nie było. Bo gdyby były zasady obowiązujące wcześniej-to nie trzeba by było coś zmieniać. Większością przegłosowali, ale to znaczy że byli też w RPP przeciwni pomysłowi.

Ja nie spekuluję, bo podałem linki do artykułów. A z artykułu pochodził ten cytat:

"Tusk zaapelował do prezesa NBP i członków RPP o zgodę i współdziałanie w najważniejszych kwestiach gospodarczych. Jak podało Centrum Informacyjne Rządu, jego zdaniem "sytuacja w kraju jest nienajgorsza"

Dlatego napisałem, że to dziwnie brzmi "nienajgorsza" jak w TV mówi że dobra. Poczytaj ten artykuł który podałaś link. Pisze że to wygląda jak zamach na kasę NBP. To ekonomista powiedział. A ponadto jak bank miał waluty obce i zakupił złotówki to zabranie mu tego spowoduje że bankowi ubędzie. Przecież jak za emeryturę kupię dolary to mam dolary ale nie mam już złotówek. Zarobiłem coś, czy mam tyle samo? NBP robił to odwrotnie. Wyzbywał się dla ratowania złotówki gdy Goldman & Sachs spekulowało. NBP wyzbył się części rezerw walutowych, a złoty "podskoczył" o 3 grosze, ale tylko na parę dni.

Nie pozwolono zmniejszać rezerw gdy rządził PiS a Lepper miał idiotyczny pomysł. Pamiętajmy że kryzysu nie było wtedy, a wzrost PKB ok. 7% a dziś 1,1%.

Tak więc ponieważ dług już przekracza 52% PKB, to Rostowski szuka kasy gdzie się da. A nowe zasady uchwalono teraz na doraźne zapotrzebowanie. Bo obowiązywały wiele lat gdy kryzysu nie było. Uszczuplanie rezerw gdy kryzys jeszcze nie skończony to dobre? Pod tym artykułem który podałaś ktoś dał taki komentarz. Widać że gość też pamięta zakusy Leppera na kasę. Wtedy zakusy krytykowane przez PiS i PO. A dziś rwanie kasy nie wychodzi to usiłują nam wmówić że sprawa "polityczna". Coś wcześniej krytykowane [w dobrej sytuacji] jest dozwolone w sytuacji nie pewnej? Standarty PO.

Taki komentarz ktoś napisał: [link który podałaś]

Re: Nie nazywajmy szamba perfumeria Autor: ~Jw 2010-04-01 15:52
Kiedys Lepper teraz Tusk. Niczym sie nie roznia.
Odpowiedź z Cytowaniem