Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 08:08
Optymistka Optymistka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 103
Uwaga Zamieszkajmy razem - nie musisz być samotny i biedny


Ten wątek nie jest przeznaczony dla osób, którzy są zadowoleni z tego gdzie są - oraz z tego z kim są /tzn. sami z sobą/. Nie jest również przeznaczony dla osób, którzy szukają swojej drugiej połówki w układach matrymonialnych. Jest przeznaczony dla Pań i Panów, którzy szukają przyjaźni i spokoju.

Z góry część osób przepraszam, że będę się powtarzała, ale chciałabym aby cały temat byl w jednym miejscu.

Po 1-sze - skąd mój pomysł.
Często bywałam w W.Brytanii w odwiedzinach u moich dziadków. Właśnie tam zobaczyłam, że starsi ludzie /i nie tylko/ mieszkają razem - we dwie, trzy, a nawet cztery osoby. Dowiedziałam się, że są to ludzie samotni, którzy wynajeli lub sprzedali swoje domy i mieszkają razem. Mają towarzystwo, opłacają sprzątanie, zakupy, pielęgniarkę /jeśli jest taka konieczność/ i zostaje im jeszcze na prywatne sanatoria lub wycieczki.
Bardzo mi się ten pomysł spodobał.
Anglicy /starsze pokolenie/ są bardziej od Polaków otwarci "na siebie". Są w stosunku do siebie bardzo życzliwi, grzeczni i bardzo pomocni nawet dla nieznajomych. U nas z tym różnie bywa.
Tak się złożyło, że dużo podróżowałam prywatnie i służbowo po byłych KS-ach i KK - i bardzo często wstydziłam się, że jestem Polką. No ale wszystko się zmienia. Wtedy były inne czasy - mam nadzieję, że polska młodzież inaczej nas reprezentuje.
Wracając do meritum sprawy - wierzę, że wśród nas znajdą się osoby, które będą chciały i umiały pojąć korzyści jakie wynikają z takiego "Łączenie się".
Zdaję sobie sprawę, że będzie to wymagało sporo pracy, ustaleń, rozmów na początkowym etapie, ale poźniej będzie już tylko dobrze. Im szczerzej będziemy ze sobą rozmawiać na początku tym później będzie łatwiej.

Chciałabym również podkreślić aby nie traktować tego wątku jako szukania towarzystwa tylko dla mnie. Może się tak złożyć, że akurat ja nie znajdę tu rozwiązanie dla siebie - ale znajdzie je 50 innych osób. Jeśli ja się komuś nie spodobam to może spodoba się ktoś inny. Nie obrażajmy się i nie bójmy się rozmawiać długo a czasem usłyszeć czegoś, z czym się nie będziemy zgadzać.

Prosiłabym o opinie w głównej sprawie - czy wstępnie będziemy rozmawiać i przedstawiać się na tym forum, czy też uważacie, że raczej na priv i onet.poczta.
Moja propozycja jest taka aby wstępnie rozmawiać na tej stronie. Ja chętnie przedstawię się jako pierwsza gdy będzie taka potrzeba. Chętnie również podam swój telefon ale w rozmowach bardziej prywatnych.
Zdjęcia moich zwierzaków są na "nasza-klasa" pod hasłem "Halina Ładynina". Tylko tam mam możliwość przekazania zdjęć. Za kilka dni je zmienię na zdjęcia domu i terenu. Mogę również przekazywać video i zdjęcia na komórkę.

Mam nadzieję, że wszyscy znajdą tutaj jakieś rozwiązania dla siebie wtedy, gdy mogą jeszcze decydować sami.
Nasza własna decyzja będzie zawsze lepsza od tych, które podejmą za nas krewni lub opieka społeczna.

Powodzenia dla wszystkich.

Ostatnio edytowane przez Optymistka : 16-03-2009 o 10:25.
Odpowiedź z Cytowaniem