Wyświetl Pojedyńczy Post
  #48  
Nieprzeczytane 02-01-2015, 17:24
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 314
Domyślnie

http://wylecz.to/pl/choroby/dermatol...tml#popupClose
Ten problem niestety mam nadal...

Rozpoznanie grzybicy jest trudne i należy pamiętać, że o diagnozie grzybicy stóp decyduje wyłącznie badanie mikologiczne, a grzybicy paznokci – badanie mikologiczne płytek paznokci i wynik posiewu.
W leczeniu łagodnej grzybicy stóp zalecane są środki dostępne bez recepty – maści, mleczka, talki, aerozole (np. butenafina, klotrimazol, mikonazol, terbinafina, tolnaftat). Przed zastosowaniem środków miejscowych należy dokładnie umyć i osuszyć stopy. Nakłada się cienką warstwę substancji na skórę, raz lub dwa razy dziennie, przynajmniej przez dwa tygodnie lub według wskazówek na opakowaniu.
Jeśli takie leczenie jest nieskuteczne, konieczne może okazać się zastosowanie leków na receptę – miejscowych czy też leczenia doustnego. W leczeniu miejscowym stosowane są klotrimazol i mikonazol, a doustnie itrakonazol, flukonazol i terbinafina. Uboczne skutki leków doustnych to np. wysypki, zaburzenia funkcji wątroby, zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Leki stosowane na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy oraz refluks żołądkowo-przełykowy mogą zaburzać wchłanianie doustnych leków przeciwgrzybiczych. Z kolei doustne leki przeciwgrzybicze mogą zaburzać działanie warfaryny – popularnego środka przeciwkrzepliwego. W przypadku towarzyszącej infekcji bakteryjnej lekarz zaleci antybiotyk, a aby usunąć pęcherze i namoknięte warstwy naskórka – mokre opatrunki, kompresy z octu, maści ze sterydami.
Grzybica paznokci może okazać się trudna do wyleczenia, często nawraca. Leki dostępne w aptekach bez recepty mogą pomóc, ale leczenie jest mało efektywne.

Ostatnio edytowane przez Siri : 02-01-2015 o 17:30.
Odpowiedź z Cytowaniem