Wyświetl Pojedyńczy Post
  #16  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 20:23
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie Daj Boże.....

Lwowskie porzekadło mówi " Daj Ci Boże..zdrowia a Matka Boska piniendzy"..
Tak to lwowiacy życzą każdemu..których lubią i szanują...Ta klasa już jest powoli na wymarciu....niestety...Takie jest życie.....Starsi co jeszcze pamiętają Lwów to im serce czasami ściska...trzyma za gardło....Tych miejsc sie nie zapomina..Zgoda żyjemy sentymentem...tęsknotą...ale to niestety wszystko......Ja bałbym się tam ponownie jechać bo krew mnie zalewa jak widziałem ulice we Lwowie gdzie główne ,reprezentatywne ulice miały nazwy
bandytów z UPA...jak Bandera..Czuprynka i inni.. a było w tym czasie ich banderowskie święto , gdzie ich " weterani wojenni " chodzili po ulicy Lwowa w mundurach UPA....( UPA mordowało polaków ,gdzie tyśiące naszych było mordowanych)..To był szczyt...cynizmu......Oni mają we Lwowie swoje Stowarzyszenie Weteranów UPA....i dlatego chyba zrezygnuję z ponownego przyjazdu do Lwowa.....Ja nie jestem nikomu wrogi...szanuję wszystkich bo wszyscy jesteśmy ludzmi,ale to co wyprawiali "rezuny UPA " to sie nie mieści w cywilizowanym świecie...Rozumię ich parcie do niepodległości ale w tak sposób.......Dlatego niestety ukrainców traktuję trochę z nieufnością..(szczególnie tych dziadków)..bo młodzi raczej nie chcą wspominać.....
__________________
zdzislaw1