Wyświetl Pojedyńczy Post
  #40  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 21:26
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Czytam Wasze posty i widzę, ze jak do tej pory jestem jedyna która całe życie ( od urodzenia po dzień dzisiejszy) mieszka w jednym miejscu.
Ale muszę Wam się przyznać, że nie lubię mojego miasta .
Leży ono zbyt blisko Łodzi , stanowi jak gdyby jedną aglomeracje....coś jak na Śląsku
( Katowice i miasta ościenne) lub na Pomorzu ( Gdańsk, Gdynia i Sopot ).....i dlatego zawsze Łódz "pasożytowała" na moim mieście....włodarze Łodzi zabierali fundusze i inwestowali w Łódż, a moje miasto popada w ruine
Podam prosty przykład....były prezydent Łodzi....Kropiwnicki....wymyslił tramwaj regionalny który miał kursować pomiędzy Pabianicami, Łodzią i Zgierzem ( drugie miasto należące do aglomeracji łódzkiej )....i co ?????....ano, kosztowało to mase pieniędzy....ale ów tramwaj do Pabianic nie dotarł....ale kasy Kropiwnicki mojemu miastu już nie oddał....
Moje miasto nie ma szczęścia do dobrego gospodarza....jak patrzę na tych co się teraz pchają do ....koryta....to ręce mi opadają i wcale nie pójdę na wybory...


Ja podobnie jak Ewa-Nika....małe miasteczka lubię... ale tylko turystycznie....kocham zgiełk i gwar dużego miasta...
O nie moja droga jp50 ja urodziłam się i mieszkam w Warszawie /moi przodkowie również/.
Jedynie zmieniałam dzielnice; Mokotów, Praga. Obecnie od siedmiu lat mieszkam w Śródmieściu.
Nie zamieniłabym Warszawy na inne miasto, miasteczko, wieś.
Może dlatego , że w Warszawie - gdzie mieszkam dookoła mam zieleń;Łazienki, Pola Mokotowskie, skwer Kiepury , najważniejsze dla mnie basen-a raczej park wodny.

Na ulicy przy której mieszkam brak jest komunikacji miejskiej tramwajowej i innej głośnej,pomimo, że mieszkam w Centrum.
Idealnym rozwiązaniem jest metro w tak dużej aglomeracji- parę minut i jestem w lesie KABATY, lub MŁOCINY.
W Warszawie mam do wyboru , koloru, różnego rodzaju wydarzenia kulturalne-dla mnie ważne.Codziennie inne atrakcje-nie można się nudzić.Każdy znajdzie coś dla siebie
Nie zamieniłabym mojego miasta na inne .Turystycznie mogę zwiedzać inne miasta i inne urocze miejsca w Polsce.

Jak Warszawa jest piękna zobaczcie sami. Zrobiłam dwa dni temu slajdzik z podkładem muzycznym STOJĘ W OKNIE CZ.NIEMENAhttp://slajdzik.pl/slajd/warszawa,9447
Ciekawostka !
Tęskniłam za morzem i.....poszłam na Kabatach do jaskini solnej, a tam :
na łóżeczku polowym -można go ustawić jak fotel - przez pół godziny wdychałam jod - słuchając śpiewu delfinów, popijając czerwoną herbatę //naprawdę zapłaciłam grosze za taką przyjemność i duchem byłam nad morzem będąc w Warszawie/.
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu