Wyświetl Pojedyńczy Post
  #100297  
Nieprzeczytane 16-06-2019, 16:52
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 691
Domyślnie

Janeczku, teraz obejrzałam link od Ciebie. Za oknem się uspokoiło...
Okropne nasze sąsiedztwo to raz, a reszta świata jest zasypywana odpadami.... I jak ma żyć zwierzak czy ptak ? jak człowiek nie dba o swój DOM. Ziemia jest dla wszystkich, trzeba dbać... niestety, nie dbamy! Widać to nawet obok miejsca zamieszkania, nie trzeba zwiedzać świata... jak wpadają do kontenerów worki - ze wszystkim - a obok stoją na plastyk, na papier, na szkło...sami sobie podkopujemy dołki pod nogami...
Można wyliczać bez końca, wycinki drzew, betonowanie miejsc gdzie można zostawić trawę... żal patrzeć na to co ludzie robią... np. w Olkuszu nie ma wróbli - już pisałam o tym - dawno nie widziałam tego ptaszka. Raz byłam u Córki i było bardzo dużo wron... trafiło mi się po kilku, czy kilkunastu latach znowu tam być i o dziwo, zwróciłam Córce na to uwagę, że nie ma ani jednej wrony, ani kruka a tyle ich było! Wówczas Córka się zastanowiła, że mam rację... już ich nie ma....już nie siedzą na drzewach, nie plądrują nad stawem, na podwórku... W ten sposób znika nam piękno i życie zwierząt, ptaków... nawet tego nie zauważamy!
Janeczku, rozpisałam się ale mam nadzieję, że dołączą do nas nasi znajomi z Seniorka. To ważny temat!
Pozdrawiam...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem