Wyświetl Pojedyńczy Post
  #16  
Nieprzeczytane 21-10-2012, 19:24
LXyrs LXyrs jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Kraków
Posty: 22
Zły, wściekły

Cytat:
Napisał Yeva
LXyrs z całym szacunkiem ale można też publikować bez znajomości HTML, który wcale taki prosty nie jest .( Moja pierwsza strona była robiona w HTML ). Ja publikuje swoje prace i zdjęcia w formie blogów- całkowicie za darmo.Dodawanie wpisów jest tak proste jak pisanie postów na forum.Dlatego polecam ta formę dla początkujących.

Ja odpowiedziałem ogólnikowo na główne pytanie wątku, który zaczyna się mniej więcej tak:
Cytat:
Napisał pgrzeszczyk
Postawiłem sobie ostatnio zadanie - stworzyć stronę internetową w której napiszę... jak można łatwo zrobić sobie prostą stronę www ;-)
Założenie jest takie, żeby wszystko było opisane jak najprościej, ale nie prościej.
Jak zrobić stronę www samodzielnie? Z naciskiem na samodzielnie!

Nie mówiłem, że można korzystać z darmowych serwerów oferujących darmowe (super kolorowe i migające) szablony stron. Nie mówiłem o serwerach oferujących darmowy hosting zdjęć, gdzie w regulaminie na 55 stronie (lub dalszej) małymi literami pisze, że umieszczonymi na serwerze fotografiami może w dowolny sposób dysponować właściciel hostingu. Oczywiście nie kieruję tego do www.flog.pl, bo nie czytałem regulaminu.
Chciałem zachęcić do dość żmudnego, ale dającego wiele satysfakcji samodzielnego tworzenia stron www z pełna kontrolą tego co się pojawia na naszej stronie. Oczywiście na początku będzie to „siermiężna” strona, ale z upływem lat będzie coraz lepiej. Mamy czas, prawda ?

A co się stanie gdy www.flog.pl przyśle emaila, że ze względu na zbyt duże koszty ogranicza ilość zdjęć do … szt. oraz wielkość zdjęć do … kB. Bądź, że ze względy na zbyt wysokie koszty zaprzestaje świadczenia usług. Bacup wszystkich zdjęć, ich opisy itd. oczywiście mamy, bo backup robimy codziennie i jesteśmy w stanie bez problemów przenieść się na inny serwer oferujący obsługę takiej samej galerii ?

To nie są wcale żarty, ani złośliwości. Np. z serwera niusów grup dyskusyjnych na www.onet.pl korzystałem od kilkunastu lat. I co ? Prawdopodobnie ze względu na zbyt wysokie obciążenie, a tym samym koszty …. . Żeby chociaż poinformowali, że zaprzestali prowadzić serwer niusów. Potem był potentat taki jak www.gazeta.pl . I co – to samo.
A mając własną samodzielna stronę i wykupiony serwer panujemy nad wszystkim. Ale na to trzeba kilku lat i niestety opłacania co rok naszej samodzielności.

--
Pozdrowienia
LXyrs
Odpowiedź z Cytowaniem