Wyświetl Pojedyńczy Post
  #2  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 17:03
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał moim zdaniem
Kozłówka jest położona kilka kilometrów na zachód od Lubartowa.
Kozłówka to; dzieło przyrody - ogromny kompleks Lasów Kozłowieckich z leśnym rezerwatem "Kozie Góry" oraz uznany w 2007 roku za pomnik historii zespół pałacowo-parkowy.

Zwiedzaliśmy pałac i otoczenie w październiku ubiegłego roku - wnętrza robią wrażenie swoją autentycznością. Wielka ilość obrazów i mnóstwo innych ciekawych eksponatów. Większość wyposażenia od prawie stu lat znajduje się wciąż w niezmienionym usytuowaniu w salonach i pokojach oraz innych pomieszczeniach. Rezydencji zachowała się w stanie sprzed II wojny światowej. Pałace innych rodów polskiej arystokracji miały mniej szczęścia w dziejach Polski w latach 1939-1944-PRL.

W tym czasie była wystawa Daisy, księżna von Pless:Szczęśliwe lata. - zdjęcia i opisy pobytu księżnej na dworach całego ówczesnego arystokratycznego świata.

Jeżeli zostanie ostatecznie podpisana ugoda Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie i Muzeum a rodziną Zamoyskich, to za 17 milionów złotych spadkobiercy zrzekną sie praw do kozłowieckiego majątku.
Też tam byłem jesienią tego roku, masz rację robi wrażenie, trochę na moim blogu napisałem na początku, ale do Kozłówki mam małe ale, wydaje mi się, że to taki zamek dla zamku, dla mnie za gęsto, dobre, dla tych co się znają na malarstwie, starych meblach, ale zamek jakby martwy i pachnący stęchlizną, może się mylę ale takie miałem odczucie, tym bardziej, że oprowadzająca jakaś taka nadęta była, ale zobaczyć trzeba.
Odpowiedź z Cytowaniem