Wyświetl Pojedyńczy Post
  #216  
Nieprzeczytane 16-09-2017, 02:33
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie ......

Przepraszam Danusiu, że się wcinam bo nie znamy się. Ja to myślę, że niezależnie od wieku para powinna trochę pomieszkać razem zanim zwiąże się z konsekwencjami prawno-majątkowymi.
Jeśli chodzi o miłość w dojrzałym wieku, zwłaszcza ze strony panów to niestety widzę wokół siebie złe przykłady. Oczywiście z każdej reguły są wyjątki. Standardowy mężczyzna jest tak zaprogramowany że musi mieć wygodnie. W dojrzałym wieku ta potrzeba całkowicie dominuje nad wszystkimi sprawami. U facetów jest tak, że puki jest seks to wszystko gra a jak seks się kończy to kobieta zaczyna przeszkadzać, no chyba że do czegoś innego służy. Na miłość ze strony starszego pana raczej nie liczyłabym bo mężczyźni są "rozsądniejsi". Myślę tu o nowym związku bo "stare" małżeństwo to inna sprawa - łączą dzieci, wspólne cele, majątek.

No i to mieszkanie jest łakomym kąskiem. Prawdę powiedziawszy to wolałabym mieszkanie zostawić dzieciom niż niedawno poznanemu mężczyźnie ale to ja, inne kobiety mogą mieć odmienne zdanie.

Obecnie wiele par żyje w wolnym związku, nawet Kościół już tego nie gani, chociaż fakt, że do spowiedzi więc i do komunii nie można przystąpić. Tylko jeśli to ma być przyjacielski - "biały" związek to chyba nie byłoby żadnych ograniczeń związanych z wiarą. Papierek .... po co Ci? Jeśli chcesz aby Twój Przyjaciel nie został wyrzucony z mieszkania gdybyś Ty pierwsza odeszła to wszystko możesz umieścić w testamencie. Oj, wtedy będzie Cię bardzo kochał do śmierci Jeśli okaże się, że to pomyłka zawsze możesz zmienić testament. Widzę Danusiu, że jesteś idealistką, czyli wartościowym człowiekiem ale chyba lepiej być zapobiegliwą a później miło zaskoczoną niż łatwowierną a później zawiedzioną.

Przepraszam Cię Danusiu bo niczym matka Ci klaruję

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem