Wyświetl Pojedyńczy Post
  #134  
Nieprzeczytane 23-06-2010, 16:56
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie re

Mariol...Nie było moim zamiarem pogrążyć cię w twoich problemach,ale mam pytanie ...czy teściowa jest pod opieką hospicjum domowego? jeśli nie to warto to załatwić jak najprędzej( skierowanie dostaniesz od neurologa) hospicjum domowe polega na tym ,że przychodzi lekarz do domu raz w miesiącu jeśli jest inna potrzeba częściej i przychodzi również cały skład pomocowy t.j pielęgniarka ,psycholog (który również pomaga rodzinie),muzykoterapeutka,jeśli będzie taka potrzeba.To hospicjum znajduje się na pl.Hirszfelda i przyjmują w godz od 9- 13.Warto tym się zająć ponieważ stan teściowej może się tylko pogarszać (tak jak ładnie opisał Tadeusz)Opieka w hospicjum domowym jest bezterminowa,chyba że lekarz zdecyduje inaczej,(pomoże umieścić w hospicjum stacjonarnym ).To na razie tyle informacji.Mariol trudno radzić na odległość nie widząc tej osoby,ale z tego co piszesz jest bardzo nieszczęśliwa,jak przeważnie każdy kto jest tak bardzo chory .Będąc z wami w domu ,też nie czuje się dobrze ,bardzo brakuje jej kontaktu z ludźmi których znała wcześniej z synem i wnukami,.To jest proza życia ......Dlatego warto choćby w ten sposób pomóc ,może zbyt drastyczny ,ale może okazać się jedynym dobrym wyjściem.Wiesz mi wiem co piszę ,problemy osób chorych i starszych nie są mi obce z racji zawodu....Pozdrawiam i proszę napisz jeśli coś postanowicie w tej kwestii. Jeśli mogłabym służyć radą to pytaj ,jeśli będę mogła jakoś pomóc -spróbuję.
Odpowiedź z Cytowaniem