Wątek: Nordic Walking
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #59  
Nieprzeczytane 20-01-2011, 21:04
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Eliza2
Dowcipniś : kije powinny być raczej jednolite, lekkie i nie teleskopowe, stąd podałam prawidłową długość. Niewłaściwa długość kijków to powszechny błąd i przyczynek do tego, że zamiast dobroczynnego wpływu na zdrowie stajemy się pacjentami rehabilitantów.
Ja tam nie wybredzałem, mam proste składane kije, mogę zabrać do walizki, zrobiłem na nich już około 6000km, nie zawiodły mnie i kosztowały w 2006 roku 57zł (dwa), każdy kursujący i sklepikarz namawiał będzie na drogie bo ma on więcej w kieszeni, no chyba że profesjonalnie łazisz, ale jak dla mnie 5km dziennie zupełnie składane, aluminiowe mi wystarczają , a kupione w internecie.
A w sklepach też masz wymiary często od do wzrostu, i tolerują kilka cm, mnie powiedziano, że właśnie sposób z kątem prostym w łokciu jest ok, a mówił facet z certyfikatem, chyba fińskim, ale po fińsku nie umiem czytać stąd tak do końca nie dał bym głowy, że w Finlandii kurs kończył
A przecież długość na składanych też wg liczydła można ustawić, a łatwiej zabrać ze sobą na wakacje, do sanatorium, czy na inny wyjazd,.. ale jak do kijów dokupisz samochód to faktycznie długość podróżna ma drugorzędne znaczenie....
Odpowiedź z Cytowaniem