Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 18-06-2007, 09:53
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie Moderatorzy - informacje i prośba


W związku z nieporozumieniami, jakie mają ostatnio miejsce: Miejsce w Klub Forum Cafe jest dla wszystkich i wszyscy mają równe prawa. Wiem jak bardzo mylący potrafi być tytuł "moderator" powtarzam wiec po raz kolejny że te osoby spełniają akurat na tym forum jedynie funkcję porządkową, polegającą głównie na przenoszeniu postów do odpowiednich dla nich wątków. W pozostałych kwestiach mają dokładnie takie same prawa i "powinności" jak "zwykli" członowie Klubu i nie stanowią żadnej "władzy".

Absolutnie nie zamierzam ingerować w dyskusje między użykownikami Klubu, ani stawać po czyjejkolwiek stronie - mój ogląd sytuacji zawsze będzie bowiem niepełny i taka ingerencja zawsze komuś będzie wydawała się niesprawiedliwa. Mam natomiast propozycję dotyczącą moderowania, szczególnie w działach w których odbywają się najbardziej gorące dyskusje. Oczekuję na chętne osoby, które podjęłyby się moderwania właśnie "niebezpiecznych" działów (ale nie tylko), przy czym zgłaszać nie muszą się same, można je także zachęcić przez propozycję wyrażoną w niniejszym wątku. Wiele osób, które aktywnie tu piszą doskonale zna realia Klubu a przy tym prezentuje zalety bardzo przydatne moderatorom - takie jak spokój czy poczucie humoru. Państwo znają te osoby znacznie lepiej niż ja.

Jednocześnie proszę osoby, które mają zastrzeżenia do dotychczasowej pracy moderatorów o przesyłanie na adres cafe@senior.pl informacji o niewłaściwych ich zdaniem działaniach (nieuprawnionemu przeniesieniu czy skasowaniu wątku lub postu, "nadużywaniu władzy" na forum publicznym etc.). Przypominam jednocześnie, że fora, blogi i dyskusje prywatne w Klub Senior Cafe jeśli nie łamią polskiego prawa, podlegają moderacji jedynie ich założycieli.

Oczywiście, powyższe nie oznacza że dotychczasowi moderatorzy się nie sprawdzili - wręcz przeciwnie, gdyby nie ich praca i poświęcenie czasem całkiem dużej ilości wolnego czasu, mielibyśmy w Klubie straszliwy bałagan. Nikt nie straci swoich uprawnień, a osoby z grona moderatorskiego które chcą objąć swoją opieką większą liczbę działów, proszę także o zgłaszanie się w tym wątku.

Wypowiadać się i proponować może w tym wątku każdy - bez względu na wiek, płeć, staż "internetowy" czy długość obecności w Klubie. Szczególnie zapraszam osoby, które z jakiś względów obawiają się odezwać w innych wątkach.

Serdecznie zapraszam także do zgłaszania uwag na temat samej roli moderatora w Klub Senior Cafe, tego jak ją Państwo chcielibyście widzieć.
Odpowiedź z Cytowaniem