Wątek: Weganizm
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #11  
Nieprzeczytane 11-01-2012, 23:59
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
A jakąś suplementację stosujesz, rebelio?
W tym pierwszym linku wiele jest o niedoborach witamin.
Dla mnie jedzenie wegańskie nie stanowiłoby problemu - lubię warzywa - ale to niebezpieczeństwo braku witamin, wapnia itp
tak, B12 i D, ale wiesz co, zrobili badania na grupach tradycyjnych i wegańskich i okazało się że weganie jako grupa (nie analizuje tu pojedyńczych przypadków ktore moga byc rożne) dużo lepiej sie odżywiają bo sa okropnie "zeschizowani" przez lęki z otoczenia i ciągle wszystko starają się kontrolować, niedobory D i wapnia występują u nas prawie u wszystkich nie suplementujących , taka uroda tej części świata.

Resztę mam w moich trawkach.

A tak ogólnie to brak B12 badano badano jedynie na staruszkach, którzy mieli problemy z przyswajaniem i wszelkie wnioski jakie wypływają z tych badań sa związane z charakterystycznymi dla bardzo podeszłego wieku problemami, do końca nie wiadomo jak działa brak B2, jogini i inne grupy społeczne w Indiach żyja bez tego cale zycie i jest ok.

Myślę, że problem jest w glowie w dużej mierze.
Mój pan doktór ktory zasugerował mi przeskoczenie na taką dietę w ogóle nic o suplementacji nie mówił, mówił tylko że mój przewód pokarmowy tego wymaga, no i miał rację
__________________

"Zaglądnik"

Ostatnio edytowane przez rebelio : 12-01-2012 o 00:28.
Odpowiedź z Cytowaniem