Wyświetl Pojedyńczy Post
  #47  
Nieprzeczytane 01-10-2011, 13:47
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Smutny

Cytat:
Napisał waclaw46
Jednomandatowe okregi wyborcze Stany zjednoczone Francja , Wielka Brytania .Nie rozśmieszaj mnie z tymi propozycjami ustawowymi , bo ty chcesz wnieść poprawki. Przeglądnij sobie ordynację wyborczą do senatu to się dowiesz jak się w takich wyborach występuje i na jakich zasadach http://pkw.gov.pl/ -tu znajdziesz interesujące cię ustawodawstwo.Na stronie http://www.sejm.gov.pl/ znajdziesz informację na temat ustaw i inicjatyw obywatelskich ,to już nie musisz mnie pytać gdzie co można znaleźć na temat ustaw.




Rozumiem ,że według Ciebie,to w tych np amerykańskich jednomandatowych okręgach wyborczych,kandydat republikanów sam się umieszcza na liście jako kandydat i sam decyduje ,że będzie kandydatem w danym okręgu z ramienia danej partii. Wypowiadasz się w sposób autorytatywny o czymś o czym masz mgliste pojęcie.Wybacz ,ale twoje wyobrażenie o systemie jednomandatowym są delikatnie mówiąc pobieżne.Gloryfikując ten system, zapominasz ,że jedną z cech charakterystycznych tego systemu jest na ogół silna polaryzacja sceny politycznej stwarzająca dwubiegunowy system parlamentarny. Jak się to ma do Twoich marzeń ,aby na scenie politycznej nastąpiły zmiany ,bo jest rzekomo zabetonowana i aby było na niej miejsce dla planktonu partyjnego.Właśnie w systemie jednomandatowych okręgów wyborczych(ordynacja większościowa) przebicie się nowego małego ugrupowania jest znacznie trudniejsze.
Co do drugiej części Twojej odpowiedzi ,to nie wymaga komentarza,po prostu brak słów.Rozumiem ,ze jest Ci wygodnie udawać ,że nie wiesz jakie zadałam Ci pytanie.Pisanie sążnistych postów w czym jesteś mistrzem ,nie oznacza niestety ,że piszący nie jest daltonistą rozwodzącym się nad subtelną kolorystyka dzieł Moneta .
Wacławie,nasi dziadowie mówili tak; dziad o chlewie ,a baba o fiołkach ! Kolejny raz mnie rozczarowałeś i to nie z powodu różnicy poglądów.



Tylko 8 dni do wyborów !
Całe życie polega na trudnej sztuce wyboru !
Nie łudź się, zawsze dokonujesz wyboru,nawet kiedy nic nie robisz !


Nie pytaj co rząd PiS może zrobić dla ciebie ! Pytaj jak tego uniknąć.....
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !