Wyświetl Pojedyńczy Post
  #105  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 19:57
cruella's Avatar
cruella cruella jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wybrzeże
Posty: 106
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prefekt
...Tylko czemu przybrałaś nick "Cruella"? Zasługuje nań zupełnie ktoś
inny...

Dawno mnie tu nie było... Czemu taki nick? Bo często bywam Cruellą, a kiedy czytam taką bezsensowną, pełną zacietrzewienia i wyzwisk dyskusję, mam wielką ochotę nią być - tylko się hamuję. Bo wiem, że rzeczowe argumenty powinny być jedynie słusznymi w dyskusji.
Co do meritum - jeszcze raz powtórzę, że alkoholizm jest chorobą ze względu na niemożność powstrzymania się od picia, mimo wiedzy o jego tragicznych skutkach. Gdyby ktoś znalazł sposób na leczenie tej niemożności, byłby to wspaniały wynalazek. Bo zapewniam, że to naprawdę nie jest tylko kwestia słabej woli.Wszystkie inne dolegliwości - marskość wątroby, niewydolność nerek, padaczka itp. są oddzielnymi chorobami będącymi jedynie następstwem tej pierwszej.

Nie zamierzałam nigdy gloryfikować ani usprawiedliwiać alkoholików. Ale wiem, jak wielką tragedią jest dla mnie ciągle, mimo upływu lat, fakt, że nie udało się pomóc kobiecie, o której wcześniej pisałam. Ani mnie, ani żadnej z pozostałych, kochających ją osób, a było ich wiele. I wszyscy czuliśmy się bezradni. Stąd moje przekonanie, że to straszna choroba. I podziw dla tych, którym jednak udało się wygrać.

Ostatnio edytowane przez cruella : 19-05-2010 o 22:32.
Odpowiedź z Cytowaniem