Wyświetl Pojedyńczy Post
  #24628  
Nieprzeczytane 23-05-2012, 07:22
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Wydawało mi się Amelio,że będziemy rozmawiać o Tomku.Skoro jednak wolisz o ówczesnym CBA,to ja nie zgłaszam sprzeciwu.Z góry zastrzegam;o CBA z czasów M.Kamińskiego,mam równie dobre zdanie jak o jego sławnym agencie.
Publiczną tajemnicą było,że państwo Kwaśniewscy zamierzali kupić w Kazimierzu b.drogą nieruchomość.Wątpliwości budziło czy ich dochody - aczkolwiek niemałe - usprawiedliwiały taki zakup.Mówił o tym Oleksy (gdzie on,gdzie CBA) w znanej rozmowie z Gudzowatym.Ten wątek,za wiedzą premiera,min. sprawiedliwości a wtedy także zwierzchnika prokuratury,badało CBA.Aprobata dygnitarzy dla tej akcji,skończyła się w momencie wypłynięcia kolejnej afery,tzw hazardowej,która wprost dot.cwaniaków z platformy.Sprawie ukręcono łeb.
Pani Marczuk została zatrzymana przez CBA kiedy wychodziła z lokalu,po spotkaniu z biznesmenem (Tomkiem),który wręczył jej tam 100 tys.pln upchniętych w opakowaniu po kosmetykach.Przesłuchającemu ją prokuratorowi oświadczyła, że to nie była łapówka,tylko zapłata za pracę jaką wykonała.
Prokurator,najwyraźniej przejęty rzuconą przez premiera ideą "państwa przyjaznego obywatelowi" dał słowom p.Marczuk wiarę i śledztwo umorzył.Być może słusznie,bo jak wiadomo wręczanie i przyjmowanie tak opakowanej gotówki w knajpie, jest w Polsce powszechnie przyjętą formą regulowania należności.
PS.Zakupiona przez CBA posiadłość w Kazimierzu jest własnością państwa.Wiele wskazuje,że to był rozsądny krok. Lokowanie pieniędzy w nieruchomościach,zwłaszcza w okresie kryzysu,na ogół się opłaca.
Sprawa p.Marczuk zakończyła się latem ub.roku.Jak do tej pory
kobieta,z zawodu prawnik,nie jest w stanie wyartykułować w pozwie,na jakie straty naraziła ją CBA.

O widzę drzazgo, że jesteś dobrze zoriętowony,
To może przyznaj, że całe CBA spartoliło robotę,
za bardzo się skoncentrowali na medialnych aspektach sprawy,
a powinni na merytorycznych,

Tyle pracy, wysiłku i KASY a efekty żałosne.

I żadnych dowodów na to, że to Tusk żądał spartolenia roboty., aż szkoda, że CBA nie potrafiło tego dowieść.

Tylko pomówienia zostały
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem