Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 13-01-2017, 15:30
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie Prawa natury przyczyną horoby Parkinsona,/część I/


Witam
Myślą przewodnią poszukiwania przyczyn choroby Parkinsona jest następująca hipoteza:

"Nieprawidłowe odżywianie /nieprawidłowe krążenie krwi/ komórek i tkanek organizmu człowieka powoduje występowanie choroby w tych miejscach".

O znaczeniu odżywiania w życiu człowieka , najważniejszego prawa przyrody na kuli ziemskiej, może pomóc następujące naiwne pytanie. Dlaczego każdego dnia musimy się odżywiać, przez dostarczenie dla organizmu produkty w postaci: to co jemy, pijemy, oddychamy-tlenem? Odpowiedź jest chyba prosta i oczywista - aby żyć. Komórki i tkanki naszego organizmu aby żyć również muszą otrzymywać składniki odżywcze. A to im może dostarczyć krążąca krew.

Jak podaje Jan-Marc Dupuis na stronie Poczta Zdrowia: "Choroba Parkinsona zaczyna się od drżenia niektórych części ciała. Następnie Twoje ruchy spowalniają się, zaczynając pociągać nogami, kończyny się usztywniają, tracisz równowagę i i z coraz większym trudem artykułujesz słowa".

Widać z przedstawionych objawów choroby, że chore /niedożywione/ komórki i tkanki występują w wielu miejscach organizmu. Należy więc szukać kilku przyczyn jednocześnie powodujących te objawy. O krążeniu krwi /odżywianiu komórek i tkanek/ w praktyce decydują głównie prawa natury /prawa przyrody/. Całe działanie praw natury jest ukierunkowane dla zapewnienia odżywiania /krążenia krwi/ komórek i tkanek organizmu człowieka. Spróbujmy rozpatrzeć kilka z nich, wpływających na przyczyny choroby Parkinsona.

1/ Prawo natury - temperatura.
Jest to prawo powszechnie występujące wśród żywych organizmów na kuli ziemskiej. Budowa i działanie organizmu: człowieka, świata zwierząt i świata roślin są podporządkowane temu prawu natury. Człowiek należy do gromady ssaków charakteryzujących się stałą temperaturą ciała. Stała temperatura ciała umożliwia normalne, potrzebne krążenie płynów ustrojowych, zabezpieczających odżywianie komórek i tkanek organizmu człowieka. W ciałach gadów i płazów nie występują takie właściwości i dlatego aby żyć , muszą zapadać w sen zimowy.

Nadmierne oziębianie narządów ruchu człowieka, którymi są kości połączone mięśniami poprzez ruchome stawy, są przyczyną występowania chorób reumatycznych. Medycyna akademicka, jak dotychczas nie chce znać przyczyn pojawiania się chorób reumatycznych. Bardziej opłaca się im leczyć tylko skutki /objawy/ tych schorzeń.

W chorobie Parkinsona występujące bóle mięśni: karku, ramienia, łydki oraz bóle stawów - barku, biodra, kolan, kostek są powodowane nadmiernym oziębianiem tych miejsc. Istniejące bóle świadczą, że w chorych miejscach nie ma prawidłowej temperatury ciała, umożliwiającej potrzebne krążenie płynów ustrojowych - potrzebne odżywianie komórek i tkanek organizmu człowieka.

Z literatury medycznej można uzyskać informacje, że osoby posiadające z natury obniżone ciśnienie tętnicze krwi, częściej chorują na chorobę Parkinsona, niż ludzie o ciśnieniu normalnym. Taką opinię, w oparciu o hipotezę przedstawioną na początku postu, można zinterpretować następująco. - Osoby o niższym ciśnieni tętniczym posiadają zwykle zimniejsze ciało kończyn. Taki stan jest powodowany mniejszym krążeniem płynów ustrojowych, a tym samym gorszym odżywianiem komórek i tkanek tych kończyn. Jest to jedna z przyczyn powstawania choroby Parkinsona. Pozdrawiam
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem