Wyświetl Pojedyńczy Post
  #44  
Nieprzeczytane 15-03-2014, 18:50
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 421
Domyślnie

Ja kupiłam sobie lakier do paznokci STEPER....dermatolog mi powiedział,że mogę tym sobie smarować .....1 raz dziennie....Oprócz tego mam nużeńce w rzęsach i na twarzy ....ponoć tak się robi na stare lata....

Czyli organizm się starzeje i tak to wygląda u większości ...

40-60 proc. ludzi po czterdziestce zaatakowanych przez nużeńce

niewielkie pajęczaki z rzędu roztoczy. Mogą one wywołać u ludzi chorobę skóry zwaną demodekozą. Świadomość problemu wśród lekarzy i w społeczeństwie jest jednak mała.
Choć inwazja nużeńca nie daje czasem żadnych lub skąpe objawy, to potencjalnie demodekoza (inaczej: nużyca – przyp. PAP) może być uciążliwa i groźna – przestrzegł parazytolog prof. Krzysztof Solarz ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (ŚUM) w Katowicach.

Nużeniec ludzki (Demodex folliculorum) występuje w rejonie głowy, w torebkach włosów i gruczołach łojowych, gdzie składa jaja, pozostawia swoje odchody i wylinki, czyli powłoki zrzucane podczas przechodzenia do kolejnych stadiów rozwoju. Odżywia się wydzielinami skóry.

Powoduje świąd, przebarwienia skóry na powierzchni policzków, atakuje torebki rzęs i brwi powodując ich utratę, a także zapalenie brzegów powiek. Czasami zaatakowanej przez nużeńca osobie wypadają włosy, co bywa mylone z łysieniem plackowatym. Niemal zawsze inwazja towarzyszy trądzikowi pospolitemu i różowatemu.

„Nużeńce to duży problem medyczny. Pacjenci bywają bezradni.
http://www.naukawpolsce.pap.pl/aktua...z-nuzence.html
Odpowiedź z Cytowaniem