Wyświetl Pojedyńczy Post
  #59  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 16:14
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Smaczny i zdrowy
świętokrzyski placek marchewkowy
Zdrowy,bo ma w sobie 4 szklanki marchewki no i olej.Cukier można sobie samemu dozować.Ja go nazwałam świętokrzyskim,bo u nas się go często piecze i przepis jest od kobitki co już ma parę lat więcej nawet ode mnie,a czekał w jej bezcennym notesie.
PRZEPIS:
1 szklanka oleju,1,5 szklanki cukru,4 całe jaja,2,5 szklanki mąki wymieszanej z 1 łyżeczką proszku do pieczenia i 1 łyżeczką sody,porcja przyprawy do piernika,4 szklanki utartej na grubszych okach marchewki, rodzynki wcześniej namoczone w ciepłej wodzie i odcedzone/ile tam kto chce/,mogą tez być śliwki suszone pokrojone,zapach pomarańczowy.
Wykonanie:
Olej i jaja zmiksować,dodać cukier,dalej miksować,wsypać mąkę z proszkiem,sodą i przyprawą do piernika,włożyć marchew,rodzynki i dodać aromat,wymieszać dokładnie.Piekarnik nagrzać do 180 stopni.Foremki do ciasta posmarować masłem,posypać nad zlewem bułką tartą,a to co się nie przyklei do brzegów odsypać.Foremki będą takie równiutko obsypane.Włożyć ciasto łyżką i piec ok 45 min.Przed wyjęciem sprawdzić patyczkiem i ewentualnie dopiec,gdyby patyk po wyciągnięciu był jeszcze oblepiony ciastem. Lekko przestudzić placki /mnie wychodzą z tego 3 sztuki/ i ewentualnie polukrować czy polać rozpuszczoną czekoladą.
Placek ten można zamrażać i trzymać "na wszelki wypadek" w zamrażalniku.Jest naprawdę smaczny.


Stazyjko! Piekłaś też ,to wiesz-co nie?

Tarcie marchewki jest uciążliwe,ale od czego mamy dostawki do mikserów i elektrycznych maszynek do mięsa.Nie masz?To zamów sobie na imieniny prezent składkowy.Polecam maszynkę do mięsa z dostawką do szatkowania warzyw Zelmera.



Jeden dla mnie i staruszka,drugi dla dzieci,a trzeci do zamrażalnika.To niebieskie to foremka silikonowa,bardzo fajna do pieczenia.



a można i tak...kwiateńki z własnej działeczki...Fotka z lotu ptaka..hi..hi
Odpowiedź z Cytowaniem