Wyświetl Pojedyńczy Post
  #21  
Nieprzeczytane 06-01-2016, 10:52
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Mam nadzieje, ze polskie organizacje walczace w obronie praw kobiety zorganizuja manifestacje protestacyjna.

Cytat:
Dżihadyści zabili syryjską dziennikarkę. Opisywała, jak wygląda życie pod rządami IS
Ruqia Hassan za pomocą mediów społecznościowych relacjonowała, jak wygląda życie w syryjskiej Rakce - mieście uznawanym za stolicę tzw. Państwa Islamskiego. Kobieta działała też w organizacji Rakka Jest Zabijana po Cichu (RBSS), która walczy o prawa człowieka w Syrii.

Ostatni wpis na Twitterze dziennikarka zamieściła pod koniec lipca. Nisan Ibrahim - bo tak brzmiał jej internetowy pseudonim - nie dała już więcej znaku życia. Teraz jej śmierć potwierdzili działacze RBSS; członkowie organizacji przypuszczają, że Hassan zabito już we wrześniu, ale dżihadyści dopiero teraz ujawnili tę informację.

Na koncie założyciela RBSS pojawił się też wpis z ostatnimi słowami dziennikarki. - Jestem w Rakce i grożono mi śmiercią. Jeśli IS mnie znajdzie i zabije, zetną mi głowę, ale zachowam swoją godność. To lepsze niż życie w poniżających warunkach z IS - miała powiedzieć.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...k-wyglada.html
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem