Wyświetl Pojedyńczy Post
  #59  
Nieprzeczytane 26-01-2012, 11:17
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

http://wiadomosci.wp.pl/opage,2,titl...ceb#opOp inie Wszystkie kraje biorące udział w negocjacjach mają czas do 31 marca 2013 roku dlatego ja nie rozumiem w czym ten pospiech.
Pomału sprawa zostanie wyjaśniona i opinia publiczna dowie się z niektórych mediów o co tak naprawdę chodziło.

Bulwersujący jest tylko fakt dla mnie że europosłom którym płacimy nie tak małe pieniądze na warunki Polski bo tu żyją i mieszkają a oni głosują nie wiadomo za czym .Przecież nie informują społeczeństwa o swoich decyzjach a kontakt z wyborcami jest nikły.Przecież stać ich na ekspertyzę prawną dokumentów które podpisują,mogli przecież zrobić wspólną dla europosłów z polski.

Inną sprawą są konsultacje w kraju i ich brak bo opozycja słaba bo mamy większość w parlamencie i swego prezydenta itd.Nie jest to argument by dokumentu międzynarodowego nie konsultować z społeczeństwem.To że społeczeństwo prymitywne bo takie nieraz słyszę i czytam wypowiedzi, to też winę ponoszą każde władze bo mało robią aby sytuacje poprawić , ale mamy 2 000 000 studentów odpowiadam tym co będą bronić stanowiska rządu.

Natomiast konsultacje społeczne muszą być przeprowadzone też z udziałem specjalistów a nie posłów wszystkowiedzących z pierwszej strony gazet i z ekranu TV.Obecna wiedza to wąskie specjalizacje bo to XXI wiek.Chętnie oglądnąłbym taki program a nie w kółko monotematyczny Smoleńsk lub kto co głupiego powiedział i komentarze wszystko przeplatane telenowelami i show z tańcem na lodzie lub parkiecie.
Nie dorabiajmy do tej sprawy jakiejś ideologi bo nie o to chodzi zacznijmy wykonywać to za co nam płacą dobrze i szanujmy całe społeczeństwo bo przecież w nim żyjemy i powinniśmy działać dla jego dobra. Czy do dzisiejszego czasu czytaliście jakieś opinie prawne na temat tego dokumentu poza opinią prawną doktoranta UJ .Czy rząd nie ma prawników.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 26-01-2012 o 11:46.