Wyświetl Pojedyńczy Post
  #9  
Nieprzeczytane 26-03-2011, 19:00
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Nie wiedziałam Jolino,że są róże jednoroczne.
Posadzone teraz,zakwitną w tym roku-tak?

Kupiłam korzenie floksów i jeden maku ozdobnego.Widzę przez folijkę,ze żyją.
Pani powiedziała,że na początku kwietnia można je wsadzić do ziemi.

Podobno nagietki dobrze znoszą wiosenny siew .
W zeszłym roku posiałam je nawet w warzywniku Można wprost do gruntu, a potem dosiewać co 3-4 tygodnie, a wtedy będą nieprzerwanie kwitły aż do jesieni.Wyczytałam,że posadzone między grządkami warzyw nagietki, chronią inne rośliny przed nicieniami korzeniowymi.

Marzec to ważny miesiąc w ogródku.

Znalazłam coś,co może się przydać....chyba ....nie wiem czy ktoś zwraca uwagę na Księżyc.


Kalendarz księżycowy na miesiąc marzec 2011 :
Siewy roślin ozdobnych i warzyw na rozsadniku - najlepszy termin gdy księżyca przybywa czyli w terminie od 5 do 18 marca. Unikać siewu w okresie od 1 do 4 marca i w terminie od 26 do 31 marca. Najbardziej niekorzystny dla siewów jest dzień nowiu przypadający na 4 marca, niedobry jest też dzień pełni - 19 marca.
Sadzenie, przesadzanie i pikowanie roślin wysianych w lutym - terminy najlepsze podobne jak przy siewach.
Cięcie drzew, krzewów i żywopłotów oraz zabiegi pielęgnacyjne w ogrodzie - przeprowadzać w terminie od 1-do 3 marca a następnie od 20 do 31 marca, najlepszy czas to 1-3 marzec i 26-31 marzec.

Poniedziałek pasuje mi jak ulał.

Sadzonkowanie roślin - najlepsza pora do 20 do 25 marca, dobry czas to także kwarda liścia od 5 do 11 marca, mniej korzystna jest kwadra owocu od 13 do 18 marca.
Walka z chwastami i szkodnikami - najlepiej wykonać te prace w terminie do 3 marca a następny dobry termin przypada od 27 do 31 marca. W tym terminie nawozimy też glebę i zasilamy rośliny.

Ostatnio edytowane przez elizka : 27-03-2011 o 16:28.
Odpowiedź z Cytowaniem