Wyświetl Pojedyńczy Post
  #52  
Nieprzeczytane 13-12-2010, 11:40
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 620
Domyślnie

Teddy50 nie wiem co sądzi Babka Gratka bo przez rok mogła zmienić poglądy na sprawę emerytur ale ja spróbuję ci odpowiedzieć na twoje pytania i wątpliwości.Prawdą jest to co napisałeś że w minionym okresie czasu Państwo budowało przemysł a potem nim zarządzało i było to nie efektywne ,dokonaliśmy zmian w 1989 r. i nie muszę podawać jaki procent był za tymi zmianami bo pewnie sam w tym procesie uczestniczyłeś.Pieniądze ze sprzedaży zasiliły system emerytalny i przez emerytów i rencistów przeznaczone zostały na konsumpcję.Nie przesadzaj , że zostały sprzedane za bezcen jak oddajesz do komisu rzecz a nie ma nabywcy obniżasz cenę a jak ci ta rzecz graci to sprzedajesz byle zyskać jakąś kwotę.Przy sprzedaży nieruchomości przemysłowej granicznymi cenami jest cena gruntów i złomu a co powyżej to już jest zysk.
Co do zakładu który ty znasz z autopsji nie mogę się odnieść a o upadku nie nazwa a jego sytuacja ekonomiczna świadczy że musi się nim zająć likwidator.Też ważną rzeczą jest co produkuje i czy jest konkurencyjny na rynku.To że są pracownicy o niczym nie świadczy.
Pan B jak piszesz w tym wypadku jeżeli chodzi o emerytury to ma rację bo 20 lat transformacji a poszczególne rządy podrzucały sobie sprawę emerytur jak zepsute jajko.A 11 lat temu coś zrobiono w temacie i zaprzestano dalszej budowy systemu .Obrazowo to przedstawiając to mamy wybudowany parter I piętro stoi ta budowla 10 lat i czeka na dalsze piętra między czasie przepisy budowlane się zmieniły i co dalej robić bo zrobiła się trochu ruiną.Wszyscy wiemy co należy zrobić ale jak to przeprowadzić.
Likwidacja wcześniejszych emerytur ,zrównanie wieku przejścia na emeryturę kobiet i mężczyzn,zlikwidować dopłaty do emerytur rolnikom i księżom,poprawa systemu płac w górnictwie w służbach mundurowych wojsko policja straź graniczna,nauczyciele i.t.d
Odpowiedź z Cytowaniem